Kupując kolczyki masz możliwość wyboru sposobu ich zapinania. W małych kolczykach najczęściej stosowany jest sztyft lub śrubka, potocznie nazywana wkrętką. Najbezpieczniejsze typy zapięcia w kolczykach wiszących to klasyczny bigiel lub zapięcie rosyjskie. Dla dzieci przygotowaliśmy specjalne zapięcie, które uchroni kolczyki przed zagubieniem. Kolczyki, które proponujemy mogą zostać wykonane z innym rodzajem zapięcia niż podane w opisie. Możliwa jest również wymiana zapięć w posiadanych już kolczykach.W przypadku 14-karatowego złota (UA 585/1000) koszt wymiany wynosi 100 zł, w przypadku srebra (Ag 925/1000) 40 zł.

Zmiana zapięć trwa około 1 tygodnia. W przypadku zainteresowania wymianą zapięcia, prosimy o dodanie prośby na końcu formularza zamówienia.Sztyft - gładki sztyft przechodzi przez ucho i na koniec zakładany jest 'baranek'

Śrubka - zapięcie jest 'wkręcane' na koniec sztyftu

Klasyczny bigiel - tył kolczyka opatrzony jest zamykającą klapką

Zapięcie rosyjskie - zapięcie schowane jest z tyłu

Bigiel otwarty - u kolczyków wiszących, gdzie zakończenie jest tylko lekko wygięte

Zapięcie dziecięce - zapięcie znajduje się z przodu, wymaga wprowadzenia sztyftu do 'oczka'

Zapięcie dla kół - do dziurki należy włożyć zwężającą się część kolczyka i zablokować zapięcie drugą częścią koła.Po wyborze samych kolczyków istnieje także wybór sposobu ich zapinania. Do wkrętek możemy dodać zarówno zapięcie na sztyft (zatyczkę), jak również na śrubkę. Wiszące kolczyki mają przeważnie zapięcie na sposób rosyjski. Oferujemy również specjalne zapięcia dziecięce. Każde kolczyki możesz otrzymać z wybranym zapięcie, nawet, gdy różni się ono od zawartego w opisie. W przypadku 14-karatowego złota (UA 585/1000) koszt wymiany wynosi 100 zł, w przypadku srebra (Ag 925/1000) 40 zł. Zmiana zapięć trwa około 1 tygodnia. W przypadku zainteresowania wymianą zapięcia, prosimy o dodanie prośby na końcu formularza zamówienia.

 

Sztyft

W przypadku kolczyków - wkrętek najczęściej używane jest zapięcie w formie sztyftu. Cienki drucik przechodzący przez ucho zatyka się na końcu końcówką silikonową lub wykonaną z innego materiału. Sposób, ze względu na swoją szybkość, polecany w przypadku częstych manipulacji przy kolczykach.

Śrubka

Jeśli szukamy bezpieczniejszego zapięcia w przypadku wkrętek, to warto polecić śrubkę. Zasada działania jest podobna do sztyftu, jednak zamiast nakładania zatyczki na końcu kolczyka, wkręcamy ją na drucik. Sposób ten jest wolniejszy, ale bezpieczniejszy.

Klasyczny patent damski

Jeden z najpopularniejszych sposobów, w którym wiszący kolczyk zapinany jest na klapkę z tyłu, po przewieszeniu przez ucho.

Ruský patent

Patent rosyjski nazywamy również greckim lub francuskim. Zapięcie jest podobne do klasycznego. Zapięcie schowane jest w uchu, dzięki czemu kolczyki nie tracą swojego kształtu i uroku. Idealny dla Pań, które nie chcą popsuć kolczyka zapięciem.

Zapięcie dziecięce

Idealne zapięcie dla dzieci w każdym wieku, od niemowlaka aż po wiek szkolny. Używane jest głównie w kolczykach dziecięcych i do takich jest polecane, ale sprawdza się również w kolczykach damskich.

Klasyczny klips

Dla tych, którzy nie mają przebitych uszu, ale mają ochotę nosić kolczyki, polecamy klipsy. Jest to zapięcie wygodne i bardzo łatwe w manipulacji.

Patent Angielski

Patent stosuje się głównie w niewielkich modelach kolczyków. Nie posiadają dodatkowej zatyczki i są bardzo wygodne podczas zapinania.