Oprócz wyrafinowanego minimalizmu i czystych moissanitów, szlif szmaragdowy jest wspólnym mianownikiem tej kolekcji biżuterii. Jego cechą charakterystyczną jest prostokątny kształt ze ściętymi krawędziami, który idealnie podkreśla wyjątkowy blask i czystość moissanitów.

cięcie szmaragdowe - KLENOTA

 

Podczas projektowania kolekcji E-cut chcieliśmy stworzyć biżuterię, która będzie jednocześnie elegancka, ponadczasowa, prosta i zauważalna. Może się czasem wydawać, że gdy ktoś mówi „minimalizm”, ma na myśli coś maleńkiego. My jednak pokazujemy inną stronę minimalizmu. Łączymy gładkość linii i prostotę designu z dużymi, przyciągającymi spojrzenia kamieniami.

bransoletka z moissanitem w żółtym złocie - KLENOTA kolczyki z żółtego złota z moissanitem - KLENOTA

Wyrafinowana elegancja we wszystkich kolorach złota

Jaką biżuterię znajdą Państwo w kolekcji E-cut? Bransoletki, kolczyki (wiszące i sztyfty), naszyjniki, pierścionki i całe zestawy. Wszystkie wykonane z 14-karatowego złota w oszałamiającym białym, klasycznym żółtym lub delikatnym różowym kolorze. Każdy z nich jest ozdobiony moissanitem w typie Solitaire, mającym wielkość 3×5 lub 4×6 milimetrów. Klejnot przytrzymywany jest przez cztery maleńkie łapki lub osadzony w oprawie typu bezel, z gładką otoczką z metalu, zamykającą się wokół niego.

W połączeniu z moissanitami stworzyliśmy biżuterię, która jest wytrzymała, wygląda luksusowo i klasycznie, a na dodatek jest bardzo dostępna.

złote obrączki z mossanitem - KLENOTA złote kolczyki z mossanitem - KLENOTA

Dlaczego pokochają Państwo moissanity

Istnieje wiele powodów, które sprawiają, że ten wykonany w laboratorium i do niedawna niezbyt znany kamień zaczął zyskiwać sobie popularność. Jedną z jego cech charakterystycznych jest wyjątkowa czystość - która jest porównywalna z diamentami klasy VS. Mniej niż 10% szlifowanych diamentów jest w stanie uzyskać taką jakość. Co więcej, dzięki swojej budowie moissanity nie przyciągają kurzu i wymagają tylko minimalnej opieki.

Ich wysoka odporność to także wielki plus. Moissanity osiągają 9,25 w skali twardości Mohsa, co oznacza, że są drugim najtwardszym kamieniem zaraz po diamencie. Dzięki temu są idealne do noszenia ich na co dzień.

biżuteria z mossanitem - KLENOTA biżuteria z mossanitem w żółtym złocie - KLENOTA

Moissanity zachwycają kilkoma wspaniałymi właściwościami optycznymi. Na dodatek do swojej czystości mają bardzo wysoki połysk (o 18% większy nawet niż diamenty). Ich oryginalną cechą jest zdolność podwójnej refrakcji. Oznacza to, że światło penetrujące kamień jest rozdzielane na dwie wiązki, które dopiero później dzielą się na całe spektrum rozszczepionych kolorów. Mossanity mogą dzięki temu w niektórych sytuacjach wydawać się opalizujące.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową kolekcją E-cut i wybierania ulubionych modeli do codziennego noszenia - dla Państwa lub Państwa bliskich.