Naturalne kolorowe diamenty to wyrazisty fenomen i prawdziwa rzadkość w świecie kamieni szlachetnych. Właśnie dlatego jesteśmy naprawdę uradowani z powodu poszerzenia naszej kolekcji o biżuterię z żółtymi diamentami, która jest zupełnie naturalna i nie była w żaden sposób ulepszana dla uzyskania tego koloru. 

Świeży kolor z niezwykłym blaskiem

Magia żółtych diamentów leży w połączeniu koloru i blasku, typowego dla szlifowanych diamentów. W biżuterii ze studia jubilerskiego KLENOTA znajdą Państwo zazwyczaj diamenty w odcieniu “fantazyjnym jasno żółtym”, który jest subtelny i wyjątkowy, a jednocześnie odznacza się ogromną świeżością.

Zakres kolorów naturalnych żółtych diamentów

Biżuteria z żółtymi diamentami

To, jak żółty diament prezentuje się w konkretnej biżuterii, w dużej mierze zależy od tego, z jakim kolorem złota został połączony. Żółte złoto to naturalny wybór, ponieważ jego ciepłe tony podkreślają kolor kamienia i tworzą bardzo harmonijną całość. Białe złoto z kolei wyróżnia żółte diamenty i pozwala im błyszczeć w chwale. Pierścionek z takim diamentem to także świetny pomysł na pierścionek zaręczynowy, zwłaszcza dla kobiety, która lubi się wyróżniać i nie boi oryginalności. Podobnie jak klasyczne białe diamenty, żółte klejnoty są bardzo odporne i dlatego świetnie sprawdzają się na co dzień.

pierścionek z naturalnym żółtym brylantem w oprawie przejrzystych brylantów - KLENOTA luksusowy pierścionek zaręczynowy z żółtym naturalnym diamentem wysadzany brylantami - KLENOTA

Gra natury

Odpowiedź, dlaczego kolorowe diamenty, w tym żółte, są tak rzadkie, można znaleźć w chemii. Diamenty są zrobione z atomów węgla, powiązanych w siatkę krystaliczną. Jest niemalże niemożliwe, aby taka struktura została zniszczona i uzupełniona o obcy pierwiastek. Jednak zdarza się to z rzadka i właśnie wtedy powstaje kolorowy diament. Żółta barwa to efekt dodatku azotu.

Pierścionki zaręczynowe z kolorowymi brylantami w białym złocie - KLENOTA

Kilka interesujących faktów o żółtych diamentach:

  • Diamenty to symbol oddania. Dotyczy to także ich żółtej odmiany, która dodatkowo wnosi optymizm i radość do naszego życia.

  • W sztucznym świetle będą Państwo miło zaskoczeni, gdyż diament będzie wyglądał na jeszcze bardziej nasycony i błyszczący.

  • Pierwszy żółty diament został znaleziony w trawie przez biednego chłopca w Południowej Afryce. Jego matka dała go sąsiadowi, ponieważ nie wiedziała, jak bardzo był cenny. Dzisiaj jest on nazywany Diamentem Eureka i można go podziwiać w Muzeum Kopalni w Kimberley w Południowej Afryce.

  • Największy naturalny diament o wadze 616 karatów to właśnie żółty diament, nazwany został Kimberley Octahedron i został odkryty w 1972 roku.

    pierścionek zaręczynowy z żółtym naturalnym brylantem w białym złocie - KLENOTA bransoletka z żółtego złota z żółtym brylantem - KLENOTA