Pierścień wieczności (Eternity) - perfekcyjne kółko z rzędem niekończących się diamentów, które roztaczają blask na wszystkie strony. Teraz to ikona mody w biżuterii. Oczaruje Państwa nie tylko ze względu na swoje piękno, ale także symbolikę, która jest z nim powiązana.

Znaczenie pierścienia wieczności

Słowo “wieczność” oznacza “na zawsze” i już z tego można wywnioskować znaczenie ukryte w tej czarującej biżuterii. Pierścienie wieczności wyrażają nieskończoność, perfekcję, a przede wszystkim niekończącą się miłość. Na podstawie ich nazwy może się wydawać, że diamentowe pierścionki tego typu zawsze nam towarzyszyły, jednak tak nie jest. Ich sukcesy zaczęły się w latach 60-tych XX wieku, kiedy słynne producent biżuterii, De Beers, zaprezentował je jako idealny prezent od męża dla żony na ważne rocznice.

Za sprawą swojej uniwersalności, pierścionek ten szybko zdobył sobie popularność i jest dziś wręczany przy wielu okazjach. Oprócz symbolizowania miłości i kamieni milowych w relacji, jest także popularnym typem luksusowej obrączki. Kobiety często kupują go także same dla siebie, jako modny dodatek.

Luksusowa biżuteria z diamentami - KLENOTA Diamentowa biżuteria dla panny młodej - KLENOTA

Trend wykorzystywania pierścieni wieczności jako obrączek

Pierścionki wieczności są jednymi z najbardziej popularnych wśród ślubnych obrączek. Wybór diamentowej obrączki w takim stylu ma kilka zalet. Kiedy łączymy klasyczny kształt prostej obrączki (będącej tradycyjnym symbolem nieskończonej miłości) z diamentami, przekaz jest jeszcze wyraźniejszy. Diamenty tradycyjnie łączone są z miłością, czystością, zaufaniem i wiernością. Pierścionek wieczności ma prosty design i jest bardzo wygodny podczas codziennego noszenia. A teraz niech pomyślą Państwo o wyjątkowym blasku diamentów i nietypowym wyglądzie. I ostatnie, lecz nie mniej ważne: te pierścionki doskonale pasują do diamentowych pierścionków zaręczynowych. Takie zestawy możesz obejrzeć w naszej kolekcji zestawów ślubno-zaręczynowych.

Luksusowe pierścionki z brylantami wykonane z białego złota - KLENOTA luksusowe pierścionki z białego złota z brylantami - KLENOTA

Pierścienie wieczności w różnych stylach

W pierwszej kolejności należy odróżnić pierścienie wieczności, które wysadzane są klejnotami wokół całej obrączki, od tych, które mają ją wysadzaną w połowie. Pierścienie typu pół-wieczność są udekorowane tylko na części obrączki, w przeciwieństwie do swoich klasycznych odpowiedników. Jednak różnorodność na tym się nie kończy. Ze względu na to, że istnieje wiele sposobów oprawy klejnotów w metalu, jest też wiele stylów pierścionków. Liczne z nich znajdą Państwo w studiu jubilerskim KLENOTA. Przyjrzyjmy je po kolei.

Pierścionek z oprawą pavé

Oprawa pavé jest obecnie bardzo popularna. Pozwala na stworzenie biżuterii z nawet maleńkich diamentów, które ustawione są jeden obok drugiego i tworzą w ten sposób nieprzerwany ciąg o różnych wielkościach. Pierścionki wieczności typu pavé pięknie błyszczą i sprawiają, że obrączka wydaje się szersza, a każdy z diamentów większy.

Produkcja ręcznie robionej biżuterii KLENOTA Diamentowe pierścionki wieczności wykonane z białego złota - KLENOTA

Pierścionki wieczności w oprawie z cut down

Na pierwszy rzut oka ten typ pierścionka przypomina styl pavé. Diamenty osadzone są w metalowej otoczce, która jest tak wycięta, aby pokazywała je jak najlepiej. Pozostawia to więcej możliwości rozpraszania światła na ściankach klejnotów.

Pierścienie wieczności z oprawą tunelową

To bardzo elegancki rodzaj pierścieni wieczności. Diamenty są z każdej strony otoczone przez metalowy tunel i wyglądają tak, jakby trzymały się w nim zupełnie luźno. Sekret, który za tym stoi, to zagłębienie biegnące wzdłuż pierścionka, w którym trzymają się klejnoty.

Pierścionki z brylantami Channel wieczności - KLENOTA Pierścionki z brylantami wieczność - KLENOTA

Pierścienie wieczności z klasyczną oprawą w łapkach

Pierścienie wieczności pojawiają się także w klasycznej oprawie w łapkach. Każdy diament jest przytrzymywany bezpiecznie przez łapki, które są widoczne zarówno z boku, jak i od góry. W tej oprawie diamenty wydają się oddalone od siebie, a ich okrągły kształt zostaje wyróżniony.

Złote pierścionki z brylantami - KLENOTA

Oprawa typu bezel

Bezel (lub lunette) to oprawa, w której diamenty są otoczone dookoła przez metalowe brzegi, co stanowi dla nich jedno z najbardziej bezpiecznych miejsc. W przypadku pierścieni wieczności tworzą dzięki temu interesujący i wyjątkowy efekt łączących się kółek.

Luksusowe pierścionki wieczności z brylantami - KLENOTA Pierścionki z brylantami wieczność - KLENOTA

Nietypowe pierścionki wieczności

Na koniec jako dodatek do wymienionych klasyków, chcielibyśmy wspomnieć o nowych trendach i eksperymentach z formą, które sprawiają, że można znaleźć wiele nietypowych pierścionków wieczności w naszej kolekcji. Jedną z nich jest na przykład pierścionek z nieregularnie osadzonymi diamentami o różnych wielkościach.

Pierścionki z brylantami wykonane z białego złota - KLENOTA