MENU

    Kolczyki wykonane z białego złota z diamentami i oliwinami

    • Kolczyki wykonane z białego złota z diamentami i oliwinami
    • XMAS Package
    Kolczyki wykonane z 14-karatowego, białego złota z okrągłymi oliwinami i diamentami. Oliwin jest szczególnie popularny w biżuterii ze względu na swój piękny kolor i doskonale uzupełnia klasyczne kolczyki z diamentami, pozwalając im uzyskać piękny blask i nowoczesny wygląd. Świetny pomysł na prezent dla kobiet, które lubią kolorową i błyszczącą biżuterię

    Kolczyki wyrabiamy ręcznie w naszym atelier w Pradze. Doręczamy je bezpłatnie w ozdobnym opakowaniu z Certyfikatem Jakości.

    Dostępność: czas dostawy wynosi 4 tygodnie

    1 984 zł Pytanie o przedmiot
    KOD k0464032
    Materiał Białe złoto
    Próba 14 kt 585/1000
    Kamienie szlachetne Oliwin
    szlif okrągły
    średnica 4 mm
    waga 0.6 ct
    Diament
    szlif okrągły
    czystość SI
    kolor G
    średnica 2.0 mm
    waga 0.032 ct
    wysokość 7.5 mm
    waga 1.4 g

    Biżuteria z ATELIER KLENOTA

    Nasz atelier znajduje się w samym sercu starej Pragi, w okolicy, która od wieków stanowi centrum czeskiej biżuterii i złotnictwa. Lokalna atmosfera tradycji i historii tego rzemiosła przynosi nam inspirację każdego dnia. Tworząc biżuterię, opieramy się na starannej pracy ręcznej i tradycyjnych metodach. Złotnicy w naszym warsztacie zwracają uwagę na każdy szczegół. Pracujemy tylko z wysokiej jakości materiałami ze sprawdzonych źródeł, aby utrzymać biżuterię piękną przez długi czas, nawet przy codziennym użytkowaniu. Sprzedaż biżuterii jest dla nas zobowiązaniem na całe życie. Niezależnie od tego, czy wybierasz prezent dla ukochanej osoby lub coś dla siebie, gwarantujemy Ci profesjonalną obsługę przy zakupie biżuterii KLENOTA.

    Kolczyki specjalnie dla ciebie

    Kolczyki przewyższają swoją różnorodnością każdą inną biżuterię. Minimalistyczne wkrętki, delikatne kolczyki dziecięce, wiszące kolczyki z diamentami czy kamieniami szlachetnymi albo duże złote koła... Różnorodności kształtów towarzyszy wybór zapięcia. Każdy element tworzymy z myślą o wygodzie i długotrwałości noszenia. Z przyjemnością dostosujemy biżuterię do Twoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz zmodyfikować wybrane kolczyki, poinformuj nas o tym w uwagach do zamówienia lub skontaktuj się z nami bezpośrednio.

    Waga biżuterii i poszczególnych kamieni szlachetnych jest zawsze podawana łącznie dla obu kolczyków.

    Biżuteria diamentowa 

    Oceniając i certyfikując diamenty, ocenia się ich podstawowe parametry, tzw. 4C: szlif (cut), czystość (clarity), barwa (color) i karat (carat). Te cechy mają uzasadniony wpływ na cenę diamentu.

    SZLIF: Odpowiedni szlif nadaje diamentowi połysk. Najbardziej popularny jest okrągły szlif, tak zwany brylant. Diamenty są również cięte na inne fantazyjne kształty, takie jak markiza, bagieta, serce, łza, owal czy księżniczka (czworokątny lub trójkątny krój z ostrymi narożnikami, szczególnie popularny wśród pierścionków zaręczynowych).

    CZYSTOŚĆ: Czystość określa ilość, rozmiar i rozmieszczenie tak zwanych „diamentów” lub wewnętrznych niedoskonałości diamentów:

    • IF (Internal Flawless) – najczystsze diamenty bez znamion wewnętrznych - tzw.inkluzji,
    • VVS 1, VVS 2 (Very, Very Small) – diamenty z bardzo małymi inkluzjami,
    • VS 1, VS 2 (Very Small) – diamenty  z małymi inkluzjami,
    • SI 1, SI 2 (Small Inclusions) – diamenty z małymi inkluzjami widocznymi przez lupę,
    • I1, I2, I3 (Included) - diamenty ze średnimi do większych inkluzji widocznych gołym okiem.

    BARWA: W przypadku białych do żółtych diamentów, kolor jest oceniany według skali międzynarodowej:

    • D do F bezbarwne diamenty;
    • G do J prawie bezbarwne diamenty;
    • K do M – lekko żółte diamenty;
    • N do Z - jasnożółte i żółte diamenty.

    Istnieją też fantazyjne odcienie diamentów. Niektóre z naszych kolorowych diamentów są barwione, tzw. treated.

    KARAT: Waga diamentu podawana jest w karatach (ct) z dokładnością do 2 miejsc po przecinku, np. 0,25 ct. 1 ct = 0,2 g. W przypadku biżuterii z wieloma diamentami oraz kolczyków zawsze podajemy całkowitą wagę wszystkich diamentów.