Nadeszła wiosna, a wraz z nią atmosfera zabawy, miłości i romantyzmu, a także lekkości i delikatności. I to jest właśnie esencja nowej oryginalnej kolekcji KLENOTA o nazwie Petite. Łączy w sobie subtelną elegancję z charakterystycznymi elementami wzornictwa oraz niekonwencjonalnymi szlifami diamentowych. Jak sugeruje nazwa Petite, nawet najmniejsze szczegóły mogą kryć w sobie wielkie piękno i znaczenie.

Olśniewający blask diamentów

Kolekcja Petite obejmuje starannie zaprojektowane, ręcznie wykonane pierścionki z białego, żółtego i różowego złota. Gwiazdami tej biżuterii są jednak diamenty o fantazyjnych szlifach. W bardziej luksusowych projektach centralny kamień jest również uzupełniony małymi okrągłymi diamentami w szlifie brylantowym, wprawionymi w obrączkę. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym szlifom diamentów.

Owalny

Owalny szlif diamentu przypomina okrągły pod względem blasku i ognia. Jego zaletą jest tak zwana optymalizacja masy karatowej, co oznacza, że kamień wydaje się większy niż okrągły diament o tej samej masie.

Gruszka (Kropla, Łza)

Diament oszlifowany w kształcie gruszki jest bardzo charakterystyczny i nie przypomina żadnego innego. Podobnie jak w przypadku szlifu owalnego, diament oszlifowany w kształt kropli może wydawać się większy niż inne diamenty o tej samej masie.

Księżniczka

Diament o szlifie księżniczki posiada kwadratowy kształt z ostrymi narożnikami. Szlif ten wymaga klejnotu najwyższej jakości i ogromnej precyzji szlifierza; często niezbędne jest wykonanie większej liczby faset w celu uzyskania wysokiego blasku.

Szmaragdowy

Szlif szmaragdowy jest jednym z najstarszych szlifów. Charakteryzuje się prostokątnym kształtem, ściętymi narożnikami i szeroką taflą, co daje efekt gładkiego lustra odbijającego światło.

Serce

Kultowy szlif w kształcie serca jest popularnym wyborem, szczególnie w przypadku biżuterii wręczanej podczas większych okazji lub po prostu jako wyraz miłości. Pomimo że nie jest to od razu widoczne, jest to jeden z najbardziej wymagających kształtów, zarówno dla szlifierza, jak i kupującego. Nacisk kładziony jest na symetrię, zwłaszcza względem ostrego punktu.

Miłość do wszystkiego, co kobiece

Biżuteria z kolekcji Petite wygląda bardzo wdzięcznie, kobieco, młodzieńczo i świeżo. Ma w sobie wyrafinowaną elegancję i beztroską lekkość. Jest idealna do noszenia na co dzień i łączenia z innymi rodzjami biżuterii. Sprawdzi się także jako ponadczasowy dodatek, który jest noszony samodzielnie. Biżuteria z kolekcji Petite to idealny romantyczny prezent, prezent urodzinowy lub na rocznicę. Pierścionki z tej serii można wykorzystać także jako pierścionki Promise lub pierścionek zaręczynowy.

 OBEJRZYJ KOLEKCJĘ PETITE

Wierzymy, że wszystkie wyjątkowe momenty w życiu, zarówno duże, jak i małe, zasługują na świętowanie i zapamiętanie. W miłości to właśnie małe gesty, drobiazgi wyrażające uczucia i najdrobniejsze szczegóły robią największą różnicę i tworzą niezapomniane chwile. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć kolekcję Petite - aby każda kobieta mogła nosić symbol miłości, który przypomina jej o znaczeniu tych małych, ale ważnych chwil.