MENU

Rozmiary i różne typy łańcuszków

W studiu jubilerskim KLENOTA przygotowujemy piękne, minimalistyczne naszyjniki na każdy dzień. Istnieje wręcz nieskończona liczba tych ozdób, dzięki czemu można z nimi eksperymentować i łączyć. W celu uzyskania pełnej harmonii i efektu “warstw”, kluczowa będzie długość łańcuszka. Dla każdego z naszyjników powinna być inna, aby mógł pokazać swoją indywidualność.

Kluczem do wybrania prawidłowego naszyjnika jest nie tylko kwestia jego ogólnego wyglądu, ale także koloru złota i rodzaju kamieni lub pereł, które w nim wykorzystano. Tylko dzięki ich odpowiedniemu połączeniu biżuteria ta stanie się doskonałym dodatkiem każdego dnia. Każdy naszyjnik ma swoje własne cechy, dlatego w tym artykule przedstawimy najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Nasz prosty przewodnik został podzielony na trzy części:


Typ łańcuszka

Venezia

Łańcuszki weneckie są niezwykle eleganckie i popularne. Powstają z maleńkich oczek o kwadratowym kształcie, które są ze sobą splecione tak, aby tworzyły ścisłą strukturę. Dzięki temu łańcuszki typu Venezia mają płaską powierzchnię z każdej strony i w efekcie odbijają światło i lśnią bardziej, niż inne.

Łańcuszki weneckie są idealne do codziennego noszenia, ale także na specjalne okazje. Świetnie sprawdzą się nawet u dziewczynek. Doskonale prezentują się w połączeniu z diamentami, drogocennymi kamieniami czy perłami. Ze względu na ich delikatność i subtelny wygląd, lepiej łączyć je z niewielkimi zawieszkami. Do większych, cięższych i bardziej imponujących wisiorków polecamy łańcuszki typu rolo (belcher). Łańcuszek typu Venezia jest stosunkowo ruchomy, ale i tak należy traktować go uważnie, aby nie pękł, szczególnie w miejscu zapięcia. Niestety, jeśli już tak się stanie, nie istnieje możliwość jego naprawy.

Rolo

Łańcuszek typu Rolo jest tworzony z połączonych ze sobą, okrągłych oczek i może mieć różną grubość. Różne rodzaje łańcuszków Rolo posiadają swoje numery, które odpowiadają sile splotu. W naszym studio sprzedajemy grubości opisane jako 22, 25 i 30. Im niższy numer, tym delikatniejszy łańcuszek. Dlatego Rolo 22 jest używany do bardzo lekkich i subtelnych zawieszek, Rolo 25 jest najpopularniejszym wyborem, a Rolo 30 jest grubszy i idealnie pasuje do cięższych wisiorków.

Łańcuszek tego typu jest idealną częścią minimalistycznej biżuterii. Lubimy łączyć go na przykład z ozdobami w stylu bezel. Jest także często wykorzystywany do podtrzymania wisiorków, które są na nim zamocowane na stałe i może być wykorzystany w długich naszyjnikach.

Splot kotwiczny

Charakterystyczna cecha splotu kotwicznego to ustawienie jego ogniw, które zawsze ułożone są prostopadle, a także mogą przyjmować różne kształty - okrągłe owalne, a nawet kwadratowe. W naszej kolekcji można znaleźć splot kotwiczny z owalnymi ogniwami, wypolerowanym na wysoki połysk z obu stron. Zapewniają mu bardzo wysoki połysk, który podkreśla piękno szlachetnego metalu. Wielką zaletą tego splotu jest jego wytrzymałość, która jest wyższa niż w innych typach łańcuszków. Rzadko pęka, a jeśli już tak się stanie, można go łatwo naprawić.

Łańcuszek idealnie pasuje do wisiorków o prostym wyglądzie, a także do tych, które nie wygladją na bardzo delikatnemu przeznaczone jedynie na wielkie okazj. Do tych polecamy łańcuszki typu Venezia albo rolo.


Długość łańcuszka

Standardem dla biżuterii marki KLENOTA są łańcuszki o długości 42 cm. Długość ta idealnie prezentuje się na szyi kobiety o średnim wzroście i pasuje do wszystkich dekoltów, szczególnie do tych, które mają kształt V. Dla kobiet o dłuższych szyjach polecamy jednak łańcuszki o długości 45 cm lub więcej. Jeśli jednak nie mają Państwo pewności, jaką długość wybrać, warto wyobrazić sobie, dokąd łańcuszek ma sięgać, a następnie orientacyjnie zmierzyć jego długość za pomocą sznurka.


Dopasowanie

Jeśli zamawiają od nas Państwo biżuterię i chcieliby wybrać łańcuszek o innej długości, prosimy o informację w adnotacji do zamówienia. Zawsze skracamy lub wydłużamy je, mając jednocześnie na uwadze cały wygląd naszyjnika. Jeśli wybiorą Państwo skrócenie, dopasowanie jest darmowe i cena biżuterii pozostaje ta sama. Jeśli jednak łańcuszek zostanie wydłużony, cena będzie odpowiednio dostosowana.

W przypadku prośby o dopasowanie długości łańcuszka, wymagamy depozytu w wysokości 20% ceny biżuterii. Prosimy także wziąć pod uwagę, że decydując się na niestandardową długość, która musi być dostosowana w naszym studio, nie będą Państwo mogli zwrócić ani wymienić łańcuszka.

* Łańcuszki typu Venezia są dostępne jedynie w długości 42 cm, jeśli pragną Państwo wybrać dłuższy, rekomendujemy uniwersalny typ rolo.
Pro pohodlný nákup a doručení do České republiky doporučujeme navštívit naši stránku v češtině.

Pre pohodlný nákup a doručenie na Slovensko odporúčame navštíviť našu stránku v slovenčine.

Aby zapewnić Państwu jak największą wygodę podczas zakupów, rekomendujemy odwiedzenie naszej polskiej strony.

Für das beste, auf Ihren Standort zugeschnittene Einkaufserlebnis empfehlen wir Ihnen, unsere deutsche Website zu besuchen.

Pour une navigation optimale et adaptée à votre zone géographique, nous vous recommandons de consulter notre site Web français.

For the best shopping experience tailored to your location, we recommend visiting our English website.

For the best shopping experience tailored to your location, we recommend visiting our English website.