MENU

Modyfikacje biżuterii

Czy podoba się Państwu nasza biżuteria, ale chcieliby Państwo odrobinę ją zmodyfikować? Ponieważ każdy egzemplarz wykonujemy samodzielnie, możemy zaproponować Państwu jej modyfikowanie zgodnie z Państwa życzeniami.

Prosimy uwzględnić, że modyfikowana biżuteria jest wykonywana na specjalne zamówienie. Nie jest to zupełnie nowy projekt, a jedynie zmiana w istniejącej już biżuterii, która może być łatwo wprowadzona, bez zaburzania oryginalnego designu.

Najczęstsze modyfikacje, o które proszą nasi klienci:

 • inny rodzaj zapięcia (np. sztyft z barankiem zamiast zakręcanego w kolczykach)
 • dłuższy lub krótszy łańcuszek albo bransoletka
 • niestandardowy rozmiar pierścionka
 • inny kolor klejnotu (aby zmienić rodzaj kamienia szlachetnego, zazwyczaj potrzebne jest zupełnie zindywidualizowane zamówienie i nowy projekt – na przykład zazwyczaj nie ma możliwości zmiany diamentu na inny rodzaj kamienia szlachetnego)
 • specjalne wykończenie powierzchni (np. matowanie/piaskowanie)
 • zmiana szerokości obrączki w obrączkach ślubnych
 • grawerowanie
 • inny kolor złota

Wszystkie te zmiany zawsze są rejestrowane, a biżuteria zamawiana jest jako biżuteria modyfikowana. Cena modyfikacji jest uzależnione od ilości zużytego materiału oraz ilości pracy, jakiej wymagała. Ze względu na to, że modyfikowana biżuteria jest wykonywana na specjalne zamówienie, nie może być zwrócona, wymieniona albo poddana dalszym zmianom za darmo. Zamówienie takie pociąga za sobą także konieczność uiszczenia depozytu w wysokości 20% ostatecznej ceny zamówienia. Jeśli zamówienie, będące w trakcie realizacji, zostanie anulowane, depozyt nie jest zwracany i jest wykorzystywany na poczet kosztów poniesionych na rozpoczęcie produkcji.


Biżuteria zaprojektowana na zamówienie

Biżuteria zaprojektowana na zamówienie jest przez nas projektowana od samego początku, jako zupełnie oddzielny produkt, zgodnie z indywidualnymi życzeniami i pomysłami zamawiającego. Biżuteria na zamówienie to każdy jej egzemplarz, który wymaga przygotowania nowego modelu - najpierw wirtualnego projektu 3D, a następnie ręcznego przygotowania w pełni unikatowej ozdoby. To skomplikowany proces, który angażuje cały nasz zespół, od projektantów, aż po sprzedawców i obsługę klienta.

Podczas tworzenia biżuterii przykładamy wagę do każdego szczegółu. Bierzemy pod uwagę nie tylko wygląd nowopowstającej biżuterii, ale też jej cechy praktyczne - w tym funkcjonalność, wytrzymałość i możliwość wprowadzania dalszych zmian. To wymagający czasowo i technologicznie proces, w którym nacisk kładziony jest przez nas na indywidualne podejście, wysoką jakość i najlepszą obsługę klienta.

Co możemy dla Państwa zrobić

 • stworzyć biżuterię z innym rozmiarem lub typem klejnotu
 • stworzyć biżuterię z inną liczbą ozdabiających ją kamieni szlachetnych lub innym typem szlifu (fasetowania)
 • ręcznie wykonać biżuterię zgodnie ze specyfikacją (bez używania oprogramowania 3D)
 • wykonać biżuterię zgodną z Państwa pomysłem na podstawie stworzonego przez nas modelu 3D

Czas wykonania i cena projektu

Czas wykonania biżuterii na zamówienie jest oceniany indywidualnie, na podstawie tego, jak skomplikowany jest projekt, a także z uwzględnieniem dostępności klejnotów, przygotowań, produkcji i testów.

Cenę szacujemy na podstawie rodzaju projektu, metod produkcji, materiałów i klejnotów, które zostaną wykorzystane i ilości niezbędnych prac. W przypadku biżuterii wykonywanej na zamówienie wymagamy depozytu w wysokości 50% ostatecznej ceny biżuterii. Jeśli zamówienie, będące w trakcie realizacji, zostanie anulowane, depozyt nie jest zwracany i jest wykorzystywany na poczet kosztów poniesionych na rozpoczęcie produkcji. Ze względu na to, że biżuteria zaprojektowana na zamówienie jest zgodna z indywidualnymi życzeniami klientami, w jej przypadku nie można dokonać zwrotu, wymiany ani wprowadzać w niej darmowych zmian.

Czy chcieliby Państwo wykonać u nas biżuterię na zamówienie?

Jeśli tak, prosimy o kontakt pod numer: +420 603 219 313 albo e-mail na adres: info@klenota.com. Prosimy o przedstawienie maksymalnej ilości informacji na temat oczekiwań, najlepiej wraz z załączonym zdjęciem lub rysunkiem. Z chęcią porozmawiamy z Państwem o wszystkich pomysłach również osobiście w naszym studiu w Pradze.
Pro pohodlný nákup a doručení do České republiky doporučujeme navštívit naši stránku v češtině.

Pre pohodlný nákup a doručenie na Slovensko odporúčame navštíviť našu stránku v slovenčine.

Aby zapewnić Państwu jak największą wygodę podczas zakupów, rekomendujemy odwiedzenie naszej polskiej strony.

Für das beste, auf Ihren Standort zugeschnittene Einkaufserlebnis empfehlen wir Ihnen, unsere deutsche Website zu besuchen.

Pour une navigation optimale et adaptée à votre zone géographique, nous vous recommandons de consulter notre site Web français.

For the best shopping experience, we recommend visiting our international website in English.