MENU

Przewodnik: jak wybrać obrączki

W studiu KLENOTA rozumiemy, że wybór obrączek jest istotny dla każdej pary i staramy się zrobić wszystko, aby zapewnić jej jak największą satysfakcję. Z chęcią dopasujemy się do Państwa życzeń i pomoże wybrać tym, którzy wciąż są niezdecydowani. Do każdej obrączki z naszego atelier dodajemy także Certyfikat Autentyczności oraz dożywotni, darmowy serwis, który zawiera między innymi sprawdzanie i czyszczenie biżuterii. Jeżeli zamówili Państwo pierścionek zaręczynowy KLENOTA, otrzymają Państwo dodatkową zniżkę w wysokości 7% na nasze obrączki. Obniżka nie dotyczy zestawów obrączek, które zostały już wcześniej przecenione.


Wybór i zakup obrączek online

Wybór wielkości obrączki bez jej przymierzenia może być trudny i ryzykowny, dlatego też proponujemy Państwu możliwość wysłania darmowych próbników rozmiarów. Dzięki temu będą Państwo absolutnie pewni, że gotowa biżuteria będzie idealna. Dodatkowo, aby mieli Państwo informację na temat wyglądu obrączek, na naszej stronie załączamy kilka dokładnych zdjęć, w tym również przynajmniej jedno pokazujące obrączkę bezpośrednio na palcu.

Jak to wygląda krok po kroku?

  • zamówienie jest składane online
  • przetwarzanie zamówienia i konsultacje
  • wpłata depozytu o wartości 50% ceny zamówienia, co pozwala na rozpoczęcie przygotowania obrączek
  • finalizacja przygotowań i wysyłka obrączek
  • dodatkowy grawerunek i/lub poprawki rozmiaru

Całkowity czas przygotowania: około 3 tygodni (bez grawerowania)

1. Tworzenie i przetwarzanie zamówienie

Mogą Państwo wybrać damskie i męskie obrączki indywidualnie albo w zestawie. Prosimy o zwrócenie uwagi, że nawet w przypadku obrączek będących na stanie, zawsze wykonujemy dla Państwa zupełnie nowy zestaw, co zajmuje około 3 tygodni (bez grawerowania).

W notatce do zamówienia prosimy o uwzględnienie rozmiaru pierścieni oraz tego, czy mają posiadać grawerunek. Jeśli tak, prosimy o napisanie tekstu i zaznaczenie, jaka czcionka ma zostać użyta do jego wykonania. Na wykonanie obrączek z grawerowaniem potrzebujemy około 4 tygodni od dnia złożenia zamówienia. Prosimy także o uwzględnienie, że grawerowane obrączki są traktowane jako biżuteria modyfikowana na życzenie i nie mogą być zwrócone ani wymienione. Podlegają jedynie darmowej zmianie wielkości. Jeśli decydują się Państwo na zamówienie online, ale chcieliby przymierzyć próbniki i uzgodnić rozmiary w naszym studiu, prosimy o poinformowanie nas o tym w notatce do zamówienia lub mailowo zanim pierścionki zostaną przekazane do produkcji.

Po uzgodnieniu tych szczegółów sprawdzimy, czy na wybranym modelu można wykonać grawerowanie, a także uprzedzimy o ewentualnych innych powinnościach. W tym momencie poprosimy również o wpłacenie depozytu w wysokości 50% ceny obrączek. Kiedy wpłata zostanie zaksięgowana, pierścionki zostaną przekazane do produkcji i poinformujemy Państwa o szacowanym czasie ich wykonania.

2. Późniejsze grawerowanie i inne modyfikacje

Jeśli nie są Państwo pewni, jaki rozmiar będzie właściwy, albo chcą Państwo jak najszybciej otrzymać obrączki, doradzamy wybór pierścieni bez grawerowania. Następnie, po otrzymaniu i sprawdzeniu obrączek, będą mogli Państwo poprosić o wykonanie grawerunku. Radzimy wykonać to jak najszybciej, aby obrączki były jak najmniej znoszone, i koniecznie przed upływem 60 dni od chwili ich otrzymania. Oprócz darmowego grawerowania w tym okresie, oferujemy także darmową zmianę rozmiaru w przypadku nieużywanych pierścieni. Zmiany rozmiaru i grawerowania możemy dokonać jednocześnie.


Wybór wykończenia powierzchni

Żadna obrączka nie będzie gotowa bez odpowiednio wykończonej powierzchni. Dodaje ona piękna i wyjątkowości. W studiu jubilerskim KLENOTA oferujemy męskie pierścienie z kilkoma rodzajami wykończenia.

  • Połysk - pełne połysku wykończenie to klasyczny rodzaj obrączki. Gładki metal wygląda luksusowo, ale z czasem może pokryć się patyną. W takim przypadku warto go ponownie wypolerować.
  • Satin - nowoczesna wersja klasycznej złotej obrączki. Eleganckie, satynowe wykończenie z pomocą delikatnego piaskowania dodaje delikatnie matowego efektu.
  • Diamond matte / Stardust - mocniejsze piaskowanie powoduje powstanie Diamond matte / Stardust wykończenia, na którym wyraźnie widoczna jest tekstura oraz łagodny połysk.
  • Karbowana - nieregularna tekstura obrączki powstaje dzięki delikatnemu, ręcznemu jej wykończeniu zbliżonemu do rzeźbienia, co przywodzi na myśl wzory znajdowane w naturze. To wykończenie jest oryginalnym pomysłem marki KLENOTA.

W przypadku większości naszych modeli mogą Państwo poprosić o zmianę wykończenia powierzchni. Jeśli będą Państwo tego oczekiwać prosimy o kontakt z nami lub zapisanie życzenia w notatce do zamówienia.

Znanym prawidłem jest, że matowe pierścienie z biegiem czasu nabierają blasku, a błyszczące stają się bardziej matowe. Aby zachować oryginalny wygląd obrączki przez długie lata, od czasu do czasu warto całkowicie odnowić jej powierzchnię. Oznacza to czyszczenie, polerowanie i ponowne wykończenie powierzchni, a w przypadku pierścieni z białego złota powtórne platerowanie rodem.

wykonczenie_pierscienia_KLENOTA
Pro pohodlný nákup a doručení do České republiky doporučujeme navštívit naši stránku v češtině.

Pre pohodlný nákup a doručenie na Slovensko odporúčame navštíviť našu stránku v slovenčine.

Aby zapewnić Państwu jak największą wygodę podczas zakupów, rekomendujemy odwiedzenie naszej polskiej strony.

Für das beste, auf Ihren Standort zugeschnittene Einkaufserlebnis empfehlen wir Ihnen, unsere deutsche Website zu besuchen.

Pour une navigation optimale et adaptée à votre zone géographique, nous vous recommandons de consulter notre site Web français.

For the best shopping experience, we recommend visiting our international website in English.