Nowy rok oznacza przypływ świeżej energii, chęć zmian w codziennym życiu i oczywiście zwyczajowe postanowienia noworoczne. Jednym z obszarów, na których zwykle chcemy się skupić, jest garderoba i akcesoria. Oto kilka naszych inspiracji, które sprawią, że nadchodzący rok będzie bardziej kolorowy i radosny.

Jakie zatem trendy będą obowiązywać w biżuterii w 2024 roku?

Niekonwencjonalne szlify kamieni szlachetnych

Jakie trendy zobaczymy w kamieniach szlachetnych w tym roku? Podczas gdy okrągłe i owalne klejnoty pozostają klasyką, mniej znane szlify stają się coraz bardziej popularne. Jednym z nich jest szlif Księżniczka, który ostatnio coraz częściej pojawia się w pierścionkach zaręczynowych. Łączy w sobie zasady okrągłego szlifu brylantowego ze stylowym kwadratowym kształtem. Szlif poduszkowy, który ma zaokrąglone rogi, również przyciąga uwagę. Będzie idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mogą zdecydować się pomiędzy okrągłym a kwadratowym kamieniem szlachetnym.

Laboratoryjne diamenty

Postęp technologiczny umożliwia tworzenie w laboratorium najwyższej jakości diamentów, których wygląd jest nie do odróżnienia od naturalnych. To prawdziwa rewolucja w świecie biżuterii, umożliwiająca klientom zakup większego, czystego kamienia w znacznie bardziej przystępnej cenie. Diamenty hodowane w laboratorium znalazły swoje miejsce w biżuterii o nowoczesnych wzorach, a także w pierścionkach zaręczynowych. Mają one takie same właściwości optyczne i twardość jak naturalne diamenty, dzięki czemu biżuterię z nimi można nosić każdego dnia bez żadnych obaw.

Wyraziste kolczyki

Lubią Państwo odważną biżuterię? W takim razie mamy dobrą wiadomość. Odważne dodatki w tym sezonie również zyskują na popularności, zaraz obok minimalistycznych. Jednym z idealnych przykładów są kolczyki. Świetnym wyborem będzie para klasycznych gładkich kolczyków kółek, które wyglądają bardziej masywnie niż w poprzednich latach. Drugim przykładem jest para wysadzana diamentami, której nie można przegapić. Tak efektowna biżuteria może błyszczeć samodzielnie, bez żadnych dodatkowych akcesoriów.

Oryginalne zawieszki

Wisiorek o oryginalnym wzorze doskonale podkreśli kształt dekoltu. Zachęcamy także do eksperymentów z długością naszyjnika. Obecne trendy faworyzują zarówno krótkie chokery, jak i łańcuszki sięgające prawie do talii. Dzięki temu można wspaniale podkreślić swoją osobowość zarówno geometrycznymi liniami, jak i bardzo dynamicznymi ozdobami.

Pierścionki chevron

Możemy gorąco polecić pierścionki chevron jako intrygujący, nowy dodatek do kolekcji biżuterii. Można je łączyć ze sobą lub z innymi pierścionkami i nosić na wiele sposobów ze względu na wszechstronność i charakterystyczny kształt. Taki pierścionek można wykorzystać także jako unikatową damską obrączkę, która będzie idealnie pasować do pierścionka zaręczynowego. Będzie można nosić je na jednym palcu.

Naszyjniki z łańcuszkiem i kilkoma diamentami

W Studiu Jubilerskim KLENOTA kochamy biżuterię z diamentami i z niecierpliwością czekamy na każdy nowy trend, który ukazuje ten wyjątkowy kamień szlachetny w innym świetle. Naszyjniki ozdobione kilkoma diamentami zwisającymi z krawędzi doskonale podkreślają kobiece piękno. Z drugiej strony, jeśli kusi Państwa fantazyjna, wyróżniająca się biżuteria, diamenty o nietypowym szlifie Markiza lub w oprawie bezel będą doskonałym wyborem.

Różne kolory złota i pierścionki do łączenia (layeringu)

Białe czy żółte złoto? W tym roku nie trzeba zadawać sobie tego pytania. Chociaż może się wydawać, że do każdej pory roku najabrdziej pasuje konkretny kolor złota, teraz w każdej chwili można swobodnie nosić swoją ulubioną biżuterię. Zasada, że wszystkie dodatki muszą mieć ten sam kolor złota, nie jest już tak istotna jak dawniej, dlatego nie trzeba obawiać się łączenia białego złota z żółtym lub różowym.

W 2024 roku trend łączenia biżuterii (layering) również z nami pozostanie, niezależnie od tego, czy chodzi o pierścionki, bransoletki czy łańcuszki. Sposób układania zależy w dużej mierze od własnej fantazji - samodzielnie można dobrać ilość elementów, ich kolor, długość, szerokość itp. Zachęcamy do inspirowania się naszą ofertą pierścionków do łączenia.