Nowy Rok to zawsze zastrzyk świeżej energii, ochota na wprowadzenie zmian w codziennej rutynie i czas postanowień. Jeden z obszarów, na których możemy się skupić podczas wprowadzania zmian, to oczywiście nasza garderoba i akcesoria.

Pamiętając o tym, postanowiliśmy stworzyć krótki przegląd trendów, które będą dominować w tym roku w świecie biżuterii.

Biżuteria w kolorze Very Peri - w kolorze roku 2022

Instytut Pantone ogłosił, że Veri Peri jest kolorem roku 2022. Ten kolor plasuje się pomiędzy niebieskim i fioletowym, z subtelnymi odcieniami czerwieni. Opierając się na psychologii koloru możemy powiedzieć, że niebieski to kolor harmonii i pokoju, a fiolet dodaje mu kreatywności oraz wymiaru duchowego. Całościowo, barwa ta jest nacechowana pozytywnie i ma budujący wpływ na człowieka. Jednocześnie zmniejsza natężenie zbyt silnych emocji i pomaga zachować równowagę psychiczną. Wśród klejnotów jego najlepszym reprezentantem jest tanzanit.

biżuteria tanzanitowa - KLENOTA tanzanit - KLENOTA

Perły w żółtym złocie

Perły nie są nowością w tym roku. Wzrost ich popularności był obserwowany w ciągu ostatnich lat i nie dziwi, że trend ten cały czas rośnie. Widzimy ich piękno w czystości i symetrii, ale obecnie jesteśmy też coraz bardziej otwarci na ich nowe rodzaje i wyjątkowe oprawy. Przykładem mogą być kolczyki koła z wyjątkowymi perłami barokowymi, albo naszyjniki z mniejszymi perełkami, które zachęcają do układania ich warstwowo (trend ten nosi angielską nazwę layering).

kolczyki z barokowymi perłami w żółtym 14k złocie - KLENOTA Biżuteria z 14-karatowych pereł - KLENOTA

Duże kolorowe kamienie szlachetne

Miłośnicy kolorowych kamieni szlachetnych i bogatych pierścionków z pewnością zostaną uradowani w tym roku. Pierścionki koktajlowe weszły do codziennej mody, więc nie muszą już czekać na specjalne okazje. Teraz mogą posłużyć do wyrażenia osobowości swojej właścicielki w takich sytuacjach jak praca, spotkanie z przyjaciółmi czy wieczorna impreza. Jeśli chodzi o wybór koloru i rodzaju klejnotu, zależy on tylko od gustu osoby, która będzie nosić pierścień. Można wybierać spośród ulubionych kolorów, na podstawie znaku zodiaku albo innej symboliki.

biżuteria z kolorowymi kamieniami jubilerskimi - KLENOTA

Biżuteria z minerałami w stylu boho

Ręcznie robiona biżuteria z wielokolorowych minerałów wygląda lekko, ciekawie i naturalnie. Inspiruje nas do większej spontaniczności i bycia sobą. Nieregularne kształty sprawiają, że zaczynamy dostrzegać piękno także w braku perfekcji. Taką biżuterię szczególnie docenią kobiety, które są blisko natury i które lubią otaczać się wieloma kolorami. Trend boho to nie tylko moda, ale pewnego rodzaju podejście do życia. Jeśli więc pasuje również do ciebie, nie wahaj się przed wyborem właśnie takich akcesoriów.

biżuteria perłowa i mineralna - KLENOTA Biżuteria mineralna z 14k złota - KLENOTA

Sygnety

Duże sygnety to bardzo interesujący rodzaj biżuterii, zainspirowany starożytnością. Pomimo że dziś są tylko modnym dodatkiem, dawniej pełniły funkcję symboliczną i miały określone znaczenie. W przeciwieństwie do wielu swoich starożytnych poprzedników, współczesne sygnety są zazwyczaj proste i pozbawione ornamentów. Tradycyjnie noszono je na małym palcu ręki, która nie była dominująca, czyli zazwyczaj na lewej. Jednak dziś nie jest to regułą, dlatego można nosić je tam, gdzie wydają się najwygodniejsze.

Pierścionki z 14-karatowego złota - KLENOTA