Pierścionki Promise są wyrazem miłości i podobnie jak pierścionki zaręczynowe, obrączki i pierścionki Eternity (wieczności) mają symboliczne znaczenie dla każdej relacji. Są jednak wykorzystywane znacznie krócej i nie są tak popularne jak inne typy pierścionków.

Historia pierścionków Promise

Ludzie ofiarowują sobie pierścionki i wymieniają się nimi jako symbolami miłości już od tysięcy lat. Istnieją wzmianki o rzymskich pannach młodych, które nosiły pierścionki już w II wieku przed naszą erą, ale dziś trudno rozróżnić, czy ta starożytna biżuteria była odpowiednikiem pierścionka zaręczynowego czy pierścionka Promise.

Jednakże współczesna historia pierścionków Promise zaczyna się dopiero w 2000 roku i czerpie inspirację z zachowania amerykańskich celebrytek. Jest to zatem bardzo nowa koncepcja, która odzwierciedla nasze czasy, w których zwyczaj ciągle się zmieniają i dochodzą do nich nowe tradycje.

pierścionek z diamentem wykonany z białego 14k złota - KLENOTA pierścionki z brylantami w minimalistycznym wzornictwie - KLENOTA

Jakie znaczenie ma pierścionek Promise?

Jego znaczenie jest bardzo proste. Pierścionek Promise jest postrzegany jako symbol miłości i oddania w romantycznej relacji, zarówno ze strony osoby ofiarowującej, jak i otrzymującej ten prezent. Obdarowując kogoś pierścionkiem Promise stawiamy kolejny krok w relacji. Czasem jest to prekursor pierścionka zaręczynowego, choć nie musi nim być. Może także posłużyć jako alternatywa dla pary, która nie chce brać ślubu i dla której pierścionek zaręczynowy w tradycyjnym wydaniu nie miałby tak wielkiego znaczenia. Jednak wciąż para może pragnąć ofiarować sobie coś, co będzie miało dla nich wspólne znaczenie - i właśnie takie mogą nadać pierścionkowi Promise.

ponadczasowe pierścionki z brylantami w żółtym złocie - KLENOTA

Jak powinien wyglądać pierścionek Promise?

Nie ma ścisłych zasad względem tego, jak powinien prezentować się pierścionek Promise, zazwyczaj jednak uważa się, że powinien być mniejszy i skromniejszy niż pierścionek zaręczynowy. Często posiada motyw serca, przeplatających się linii lub symbol nieskończoności.

Mówiąc o idealnym metalu najpewniej nie zaskoczymy nikogo stwierdzeniem, że złoto jest najpopularniejszym wyborem. Oprócz tradycyjnego, żółtego złota, pierścionki z klasycznego białego złota także są chętnie wybierane i prezentują się bardzo czysto. Z kolei różowe złoto jest romantyczne i bardzo kobiece.

złoty pierścionek bezel z brylantami - KLENOTA

Diamentowe pierścionki są jednym z najbardziej popularnych wśród pierścionków Promise. Jako symbol miłości, nieprzemijalności i wieczności diamenty świetnie wyrażają zaangażowanie w relację. Chętnie wybierane są pierścionki z kilkoma małymi klejnotami, co odróżnia je od klasycznych pierścionków zaręczynowych w typie solitaire. A ze względu na to, że do klasyki pasują też nowoczesne stylizacje, pierścionek z diamentem o szlifie markiza może być świetną propozycją.

Rekomendujemy także kolorowe diamenty, zwłaszcza bardzo kobiece w odcieniu szampańskim, a także inne kolorowe kamienie szlachetne, jak szafiry, szmaragdy i rubiny. Różowy morganit czy turmalin dodadzą z kolei pierścionkowi odrobiny subtelności. Pierścionek z perłą, która symbolizuje kobiece piękno i czystość relacji, może być kolejnym ciekawym pomysłem.

Na którym palcu nosić pierścionek Promise?

Zazwyczaj nosi się go na serdecznym palcu lewej dłoni. Pełni wówczas rolę pierścionka poprzedzającego zaręczynowy, a po ślubie ląduje zazwyczaj na prawej dłoni. Nie ma jednak w tym względzie żadnych ścisłych reguł.

minimalistyczny pierścionek z diamentem w żółtym złocie - KLENOTA złoty pierścionek z szampańskim diamentem - KLENOTA

Kiedy wręczyć pierścionek Promise?

W zależności od rodzaju relacji i znaczenia, które pragną Państwo nadać temu pierścionkowi, można wręczyć go przy różnych okazjach. W wielu przypadkach rocznica lub Walentynki mogą być idealne. Jednakże czasami nawet zwykły dzień będzie świetny do tego, by wręczyć drugiej połówce pierścionek Promise. Taki dzień stanie się wówczas kamieniem milowym w relacji i nabiera specjalnego charakteru dla pary.

Jedyna zasada, albo raczej porada, jakiej możemy udzielić w tym względzie, brzmi następująco: pierścionek Promise powinien trafić do kobiety w dniu, w którym będzie pewna jego znaczenia. Ze względu na jego specyfikę, w innym przypadku może on doprowadzić do nieporozumienia lub rozczarowania. Dwie osoby muszą zatem “nadawać na tych samych tonach” w relacji. Jeśli bowiem po wielu spędzonych wspólnie latach zamiast pierścionka zaręczynowego kobieta otrzyma pierścionek Promise, może poczuć się rozczarowana i przekonana, iż jej partner nie wierzy w małżeństwo, na które ona liczy. Taki dzień nie byłby zbyt szczęśliwy.

opakowanie prezentowe - KLENOTA