Zaręczyny poszły dobrze i pierścionek zaręczynowy już znalazł swoje miejsce na ręce przyszłej panny młodej, więc czas zacząć planowanie. Ale od czego zacząć? Nasze 10 wskazówek pomoże zaplanować ten dzień.

1. Poszukaj inspiracji i ustal priorytety

W internecie znajdziecie wiele informacji i kreatywnych pomysłów. Wszystko, co musicie zrobić, to naszkicować podstawowy plan tego dnia, później wystarczy już tylko kilka kliknięć. Jeśli jednak nadal nie jesteście pewni możecie odwiedzić targi ślubne, aby uzyskać odrobinę inspiracji i wchłonąć atmosferę. Następnie, pełni pomysłów, ty i twój partner możecie urządzić małą burzę mózgów, aby uzgodnić jedną wizję i podjąć wspólną decyzję.

Obrączki ślubne KLENOTA - różowe złoto i diamenty

2. Zaplanuj budżet

Kiedy określicie już swoje podstawowe priorytety, czas zacząć zajmować się finansami. Jeśli nie macie nieograniczonych zasobów, ustalcie ile chcecie (lub raczej możecie) wydać na swój ślub. Następnie możecie podzielić wydatki na kategorie i przypisać każdej z nich sumę. Dobrym pomysłem może być wymyślenie dwóch różnych opcji dla każdej kategorii lub wydatków - wersji kompleksowej oraz tańszej. Możecie dostosować swoje ostateczne decyzje w zależności od tego, ile pieniędzy już wydaliście z budżetu i jak bardzo znacząca jest dla was jest dana kategoria.

Obrączki ślubne żółte złoto - KLENOTA

3. Data, miejsce i goście

Z przygotowanym budżetem możecie określić wstępną listę gości, zacząć kontaktować się z wybranymi miejscami oraz ustalić odpowiednią datę. Pamiętajcie, aby zdecydować komu przydzielić zaszczyt bycia świadkami, oraz o wyborze druhen i drużbów, których będziecie mogli prosić o wsparcie w każdej chwili.

10 wskazówek jak zaplanować ślub - KLENOTA

4. Urzędnicy i obsługa

Wszystko zaczyna się układać, więc nadszedł czas, aby zbliżyć się do urzędników, fotografów, operatorów kamer, muzyków i innych profesjonalistów, którzy wkrótce wezmą udział w tym dniu. Wszyscy muszą zarezerwować datę, a niektórzy z nich mogą poprosić o zaliczkę, więc bądźcie przygotowani.

5. Stroje i obrączki ślubne

Skupcie  się teraz na sobie - jakie stroje sprawią, że poczujecie się dobrze w dniu ślubu? Chcecie wypożyczyć suknię i garnitur, czy jednak kupić albo uszyć własne? Czy wasze obrączki mają błyszczeć diamentami, czy wolicie prostotę jak białe złoto? Istnieje wiele opcji, ale pamiętajcie, że obrączki powinny odzwierciedlać wasz gust i styl, w końcu będziecie je nosić całe życie.

Obrączki ślubne KLENOTA - żółte złoto i diamenty

6. Zaproszenia, projekt graficzny, dekoracje

Robi się poważnie, co? Aby wasi goście wiedzieli, że są oficjalnie zaproszeni, nie można pominąć wysyłania zaproszeń. Jednocześnie wszystko musi odpowiadać projektowi graficznemu całego przedsięwzięcia (włącznie z wystrojem sali, od dekoracji po karty drinków). Spójny wizualnie styl to podstawa.

Czy wiesz jak stworzyć niezapomnianą atmosferę? Światła weselne to oczywisty wybór!

10 wskazówek jak zaplanować ślub - KLENOTA 10 wskazówek jak zaplanować ślub - KLENOTA

7. Ostatnie dni przygotowań

W miarę zbliżania się tego ważnego dnia, warto nakreślić plan krok po kroku. Co będzie się działo od rana do ... aż następnego rana? Co trzeba zrobić kilka dni przed ślubem? Dobra organizacja stanowi 90% sukcesu.

8. Dostosuj szczegóły

Gdy najważniejsze są zadania są już zaplanowane, zostaw trochę czasu, aby skupić się na małych szczegółach. Może to być mały prezent dla gości, zapewnienie zabawy dla zaproszonych dzieci lub wybranie tradycji ślubnych, których chcecie się trzymać.

Obrączka i pierścionek zaręczynowy KLENOTA - różowe złoto i diamenty

9. Lista kontrolna - czy wszystko jest gotowe?

Z pewnością docenisz wcześniej skomponowaną listę rzeczy, które wymagają ostatecznych poprawek. Dzięki liście kontrolnej możesz rozdzielić zadania i zachować spokój.

10. Ciesz się swoim dniem!

Pamiętajcie, że inny deser lub brakujący jeden rodzaj przystawek nie oznacza, że ​​dzień jest zrujnowany. Większy wpływ na jego zły przebieg będzie miał z pewnością wasz zły humor, więc nie warto. Lepiej uśmiechnąć się i skupić na najważniejszym fakcie - od jutra będziecie się budzić jako mąż i żona.

10 wskazówek jak zaplanować ślub - KLENOTA