W ubiegłych latach pojawił się trend, podkreślający wyrażanie siebie w biżuterii ślubnej. Dzisiejsze obrączki mają opowiadać historię miłości. Nie muszą już Państwo wybierać tradycyjnej białej sukni i identycznych, konwencjonalnych obrączek. Dziś moją Państwo więcej opcji, które warto odkryć.

Diament i pierścionek zaręczynowy - KLENOTA

Co będzie modne w tym roku?

Nie można powiedzieć, że tradycja nie jest już zupełnie w modzie. Wszystko zależy od Państwa gustu. Istnieje wiele opcji, od prostego designu, aż do mniej znanego czy wręcz ekstrawaganckiego modelu. Niezależnie jednak od tego, powinni Państwo poświęcić nieco więcej czasu, wybierając obrączki, niż podczas zakupu zwykłej biżuterii. Będą Państwo przecież spoglądać na nie każdego dnia, do końca swego życia, dlatego powinny korespondować z osobowością i stylem. Powinni też Państwo mieć pewność, iż będą je lubić nawet przez kilka dekad.

Nie jest już zasadą, iż kobiece i męskie obrączki muszą różnić się tylko rozmiarem. Współczesne damskie obrączki mogą być bardziej ozdobne, pełne pięknych kamieni, a czasem nawet różnią się odcieniem złota.

Tutaj przedstawiamy krótki przegląd wszystkich stylów tego roku, których nie mogą Państwo przegapić. Zamieściliśmy tu ostatnie krzyki mody, trendy, które panują już od pewnego czasu, a także stylowe obrączki, które nigdy nie wychodzą z mody.

Obrączki z różowego złota - KLENOTA

Nowe trendy

Minimalistyczne obrączki

Tradycyjne obrączki powinny być dość duże i szerokie, ale obecne trendy dążą do ich zwężenia. Cienka obrączka wygląda bardzo subtelnie i elegancko na kobiecej dłoni, a może być zarówno gładka, jak i ozdobiona kamieniami szlachetnymi.

Obrączki z diamentami, zwłaszcza wieczne obrączki, są bardzo popularne. Ozdobione są diamentami wokół całego obwodu i są wyraźnym symbolem nieskończonej miłości. Ten styl ma wiele zalet. Z łatwością może zostać dopasowany do pierścionka zaręczynowego, zwłaszcza posiadającego cienką obrączkę, którego kobieta nie chciałaby przestać nosić. Również panie o krótszych i szerszych palcach docenią ten styl, który optycznie wydłuży i wysmukli ich palce.

Obrączka męska i damska z diamentem - KLENOTA

Obrączki z kamieniami szlachetnymi

Jeśli uwielbiają Państwo kolorowe kamienie szlachetne, mamy dla Państwa dobrą wiadomość. Stają się coraz popularniejsze na obrączkach i wyglądają pięknie! Ze względu na to, iż obrączki noszone są codziennie, wskazane są tutaj kamienie o wysokiej twardości, takie jak szafir, rubin czy kolorowy fantazyjny diament. Mogą Państwo jednak wybrać klejnot kierując się innymi kryteriami, takimi jak choćby miesiąc urodzenia lub ślubu.

Wśród biżuterii KLENOTA mogą Państwo wybrać dowolny klejnot, a także wykonać pierścionek na zamówienie. Dzięki temu na pewno nie będzie on noszony przez większą ilość kobiet. 

Duże diamenty

Może oczekują Państwo, aby Wasza ślubna biżuteria była wyjątkowa, a nie tylko symbolizowała miłość. Czemu w takim razie nie miałaby to być luksusowa, modna obrączka, o której zawsze Państwo marzyli? Idealnie pasować będzie do tego taka ozdobiona kilkoma dużymi diamentami. Jest to biżuteria uniwersalna, którą można nosić każdego dnia. Jednocześnie jest wyjątkowa i świetnie sprawdzi się, błyszcząc podczas wyjątkowego dnia.

Luksusowe obrączki z dużymi diamentami - KLENOTA

Nieprzemijające hity

Różowe złoto

Ten kolor złota stał się jednym z ulubionych w jubilerstwie i wszystko wskazuje na to, iż jego popularność szybko nie przeminie. Pomimo że obrączki z białego złota wciąż królują, różowe złoto wydaje się idealne na taką okazję. Jest romantyczne, delikatne i pasuje zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Obrączka z różowego złota może zostać zestawiona z pierścionkiem zaręczynowym z białego lub żółtego złota

Ślub i pierścionek zaręczynowy z brylantami w różowym złocie - KLENOTA

Wygięte

Jeśli Pani zamierza nosić obrączkę na tym samym palcu, co pierścionek zaręczynowy, warto nieco dostosować jej wygląd. Obrączka, która jest lekko wygięta, pozwoli zrobić miejsce dla większego kamienia z pierścionka zaręczynowego, co jest bardzo wyrafinowanym rozwiązaniem. To także idealny pomysł, jeśli pierścionek zaręczynowy jest w typie halo. Te dwa elementy biżuterii stworzą razem wyjątkowy zestaw.

Zaręczynowy i ślubny pierścionek z brylantem - KLENOTA

Nieśmiertelna klasyka

Gładka obrączka

Gładka i nieskomplikowana złota obrączka to prawdziwa klasyka. Może być szersza lub węższa, ale w każdej wersji jest to najbardziej komfortowa wersja do noszenia. Jej niepodważalną zaletą jest fakt, iż nie musi być zdejmowana podczas uprawiania sportu czy innych aktywności, w których bardziej skomplikowana obrączka mogłaby przeszkadzać.

Jeśli wybiorą Państwo gładkie i lśniące złoto, czas i użytkowanie sprawią, że powierzchnia pokryje się odrobiną naturalnej patyny, która ma swój własny urok i przypomina, jak długi jest Państwa związek. Oczywiście, obrączki można wypolerować, aby wyglądały jak nowe.

Gładkie obrączki to świetny wybór dla tych z Państwa, którzy nie chcą ryzykować i szukają naprawdę uniwersalnego rozwiązania.

Klasyczne obrączki z żółtego złota w gładkim stylu - KLENOTA

Dopasowane do siebie obrączki

Być może chcieliby Państwo, aby obie obrączki były identyczne, a jednocześnie, by pokazywały, iż należą Państwo do siebie nawzajem. Jest to możliwe dzięki drobnym modyfikacjom powierzchni w oryginalny sposób, na przykład poprzez wypolerowanie ich tak, aby przypominały korę drzewa.

Mogą Państwo osobiście wybrać i przymierzyć obrączki KLENOTA w naszym atelier w sercu Pragi. Naszą biżuterię wyrabiamy ręcznie, tradycyjnymi metodami, aby mieć pewność, iż przetrwa przez wiele lat. Gwarantujemy także profesjonalną obsługę i pomoc podczas dokonywania wyboru.

Obrączki z piaskowaniem z żółtego złota - KLENOTA