Właśnie poszerzyliśmy naszą kolekcję naszyjników ze złotymi kluczykami o wisiorki w kształcie kłódeczek. Zarówno kluczyki, jak i kłódeczki mają wiele znaczeń – mogą ukrywać coś, co powinno pozostać sekretem, a także mogą być “kluczem” (wybaczcie tę grę słów) do czegoś nowego i ekscytującego. Niezależnie od tego, czy chcą Państwo posiadać klucz do czyjegoś serc (albo własnego!), świętują Państwo nowy rozdział w swoim życiu, albo po prostu poszukują Państwo unikatowej biżuterii, te naszyjniki to z pewnością doskonały wybór.

Złote naszyjniki z kluczem i zamkiem - KLENOTA Złoty naszyjnik z diamentowym kluczem z żółtego złota - KLENOTA

Sekret ukryty w pięknej biżuterii

Jedną z najpiękniejszych rzeczy w kluczykach i zamkach jest ich tajemniczość. Tak naprawdę tylko osoba, która je nosi, zna ich znaczenie. Jednak w różnych okresach dziejów i w różnych kulturach, nabierały czasem konkretnego, jasnego znaczenia, które przetrwało do dziś. Wierzono na przykład, że kluczyki miały moc odkrywania tego, co zostało ukryte. W dzisiejszych czasach ich znaczenie częściej obejmuje kwestie związane z miłością i wzajemnymi relacjami między ludźmi.

Złote naszyjniki z kluczem i zamkiem - KLENOTA

Przy jakich okazjach warto podarować taką biżuterię?

Ponieważ kluczyki i zamki są bardzo uniwersalne, można je podarować podczas wielu okazji. Wisiorek z kluczykiem jest często wręczany jako “kluczyk do serca”, co wyraża prawdziwą miłość i zaufanie. Jest także świetnym prezentem z okazji ukończenia szkoły, co zamyka rozdział studenckiego życia i otwiera nowe możliwości. Kluczyki i zamki mogą wyrażać także przyjaźń, dlatego są doskonałymi prezentami dla przyjaciół. Ostatni, ale nie najmniej popularny pomysł, to noszenie ich w połączeniu z innymi rodzajami łańcuszków i naszyjników.

 Naszyjnik z żółtego złota z zamkiem i kluczem - JEWEL Naszyjnik z kluczem z żółtego 14k złota - KLENOTA

W naszej kolekcji znajdą Państwo naszyjniki i delikatne bransoletki z zawieszkami o różnych wielkościach, kształtach i designach. Zapraszamy do wybierania spośród romantycznego różowego, klasycznego żółtego i ponadczasowego białego złota. Mamy także luksusowe wersje naszyjników, udekorowanych diamentami. Nasze nowe zamki zostały tak zaprojektowane, by doskonale uzupełniały wisiorki z kluczykami. Niech wybiorą Państwo jedne z nich i trochę pomarzą. Co można nimi otworzyć?

Naszyjnik z kluczem i zamkiem z żółtego 14k złota - KLENOTA