Pomimo że mamę można uczynić najszczęśliwszą po prostu spędzając z nią czas, podczas wielu okazji - takich jak choćby ważne urodziny - przychodzi pora na specjalny prezent. Co zatem wybrać?

Biżuteria wydaje się być popularnym wyborem podczas takich okazji. Łączy w sobie piękno, styl, ponadczasowość i nieprzemijającą wartość. Wybierając elegancką biżuterię wykonaną z wysokiej jakości materiałów, takich jak złoto, diamenty albo inne drogocenne kamienie, z pewnością będą mogli Państwo uszczęśliwić swoją mamę.

Jaką biżuterię w takim razie warto wybrać? Szafa oraz szkatułka z biżuterią, którą mama już posiada, mogą być dobrą podpowiedzią, tak samo jak ozdoby, które nosi na co dzień. Dobrym pomysłem jest znalezienie łączącego je motywu. Jest delikatna i niemal niezauważalna, czy może przeciwnie, ekstrawagancka i trudna do przeoczenia? Dominuje w niej białe czy żółte złoto? Jest w niej powtarzający się motyw lub kolor, czy też odznacza się różnorodnością? Odpowiedzi na te pytania pomogą w znalezieniu odpowiedniego prezentu. My także mamy dla Państwa kilka podpowiedzi, które (prawie) zawsze się sprawdzają.

Naszyjnik z brylantami w różowym złocie - KLENOTA dětský zlatý náramek KLENOTA

Minimalistyczna biżuteria na każdy dzień

Nie muszą się Państwo obawiać nowoczesnej biżuterii, z reguły noszonej przez znacznie młodsze kobiety. Nie ma powodu, by wierzyć tym, którzy mówią, że dojrzałe kobiety mogą nosić tylko większą i bardziej wyrazistą biżuterię. Minimalizm pasuje do każdego.

Połączone ze sobą łańcuszki i pierścionki (dzięki modnemu trendowi jakim jest layering), dodadzą mamie blasku. Biżuteria to świetny sposób na odświeżenie wyglądu, zwłaszcza, gdy jest też inwestycją w ozdoby o dużej wartości.

pierścionki z żółtego złota - KLENOTA

Perły: naturalne, klasyczne i luksusowe

Już od dawna nie istnieje pogląd, który mówi, że perły dodają kobiecie godności i powagi, idącej w parze wraz z podeszłym wiekiem. Czasem tej powagi było nawet zbyt wiele - ale teraz nie musi tak być. Wystarczy zdecydować się na ich bardziej nowoczesną odsłonę. Na przykład wybierając klasyczny naszyjnik z pereł, warto połączyć go z modernistycznym, delikatnym łańcuszkiem.

Perłowa biżuteria może wyglądać lekko, nowocześnie i być “wolna duchem”. W studiu KLENOTA na pewno znajdą Państwo idealne dodatki z tymi cechami. Każdy projektowany przez nas model ma świeży i stylowy wygląd, przy czym jednocześnie staramy się uczynić go tak ponadczasowym, jak to tylko możliwe.

biżuteria KLENOTA naszyjniki z pereł - KLENOTA

Kamienie szlachetne przypisane do daty urodzenia

Czy Państwa mama jest zainteresowana ezoteryzmem? W takim razie warto podarować jej symboliczną biżuterię, która będzie ją chronić. Przypisywanie poszczególnych klejnotów do znaków zodiaku ma bardzo długą historię, jednak współczesną klasyfikację “kamieni urodzeniowych” stworzono w 1912 roku w American National Society of Jewelers (Amerykańskie Narodowe Stowarzyszenie Jubilerów). Po małych modyfikacjach wciąż jeszcze jest aktualne, a co więcej, w tym roku wybór biżuterii na podstawie znaku zodiaku lub kamienia urodzeniowego jest bardzo popularny.

Aby pomóc Państwu się w tym zorientować, stworzyliśmy krótki przegląd:

kolczyki z białego złota ze szmaragdem i diamentami - KLENOTA

Diamentowe kolczyki rozświetlą każdą twarz

Są najbardziej uniwersalne, najodporniejsze, a niektórzy powiedzą też, że najpiękniejsze. O której biżuterii mowa? Oczywiście o złotych kolczykach z diamentami. Pasują na każdą okazję, porę roku i do każdej kobiety. w kolekcji KLENOTA mamy wiele różnych typów tych kolczyków, od minimalistycznych sztyftów, aż po modele luksusowo ozdobione.

 

złote okrągłe kolczyki z brylantami - KLENOTA biżuteria dziecięca KLENOTA