Rocznice ślubu obchodzone są od czasów Świętego Cesarstwa Rzymskiego, kiedy mężowie nakładali swoim żonom na głowę srebrny wieniec z okazji 25-tej, a złoty z okazji 50-tej rocznicy małżeństwa. Od tego czasu oczywiście zmienił się sposób obchodzenia tych wyjątkowych dni, a każda para ma swoje własne sposoby ich upamiętniania.

Jednym z najczęściej wybieranych prezentów z okazji rocznicy ślubu jest biżuteria. Nie jest to zaskakujące, ponieważ biżuteria jest trwała i nie zwiędnie tak, jak kwiaty w wazonie, a ponadto dla wielu osób posiada wartość sentymentalną. Co więcej, różne rocznice związane są ze specyficznymi metalami lub kamieniami szlachetnymi, które mogą stanowić inspirację podczas wybierania odpowiedniego prezentu.

Jeśli jednak nie mają Państwo pomysłu, czym obdarować swoją drugą połówkę, by bizuteria przypominała wam obojgu o tej wyjątkowej chwili, mamy kilka podpowiedzi.

kolczyki z perłami kamienie - KLENOTA

Czy słyszeli Państwo o pierścieniach eternity?

Słowo „eternity” oznacza nieskończoność, dlatego w relacji między dwójką ludzi pierścienie wieczności z reguły ofiarowywane są po ślubie, przy okazji narodzin dziecka lub po prostu podczas rocznicy. Symbolem wieczności jest nieskończone koło bez początku i końca. W praktyce zazwyczaj jest to pierścień, wysadzany diamentami lub innymi kamieniami szlachetnymi dookoła lub wokół połowy swojego obwodu. Symbolizuje, iż para wciąż chce podążać razem przez życie, niezależnie od tego, co się wydarzy.

wieczne diamentowe pierścionki z białego złota - BIŻUTERIA

W miłosnym nastroju

Miłość często utożsamiana jest z różem. Jeśli Pańska żona lubi ten kolor, jest wiele rodzajów kamieni szlachetnych, które może Pan dla niej wybrać. Zachęcamy też do wybrania różowego złota. A jeśli preferuje delikatne odcienie, może zachwycić ją subtelny, różowy morganit.

Jeśli zbliża się Państwa 5-ta rocznica ślubu, warto zainteresować się bransoletką lub naszyjnikiem z turmalinem. Ten wyjątkowy klejnot posiada głęboki, różowy kolor i jest tradycyjnie związany właśnie z pięcioleciem małżeństwa.

pierścionek z różowego złota z morganitem - KLENOTA

Skarby mórz i rzek

Naturalne, czyste piękno pereł urzeka wiele kobiet. Jest idealnym prezentem na 1-szą, 3-cią oraz 30-tą rocznicę ślubu, zwaną nawet „perłowym weselem”. A zatem kiedy będzie lepszy czas na wybranie kolczyków lub całego zestawu biżuterii z perłami? A jeśli poszukuje Pan czegoś nietypowego dla żony, zachęcamy do wybierania spośród ciemnych pereł tahitańskich lub złocistych z Południowego Pacyfiku.

złota biżuteria z perłami - KLENOTA

Wieczne diamenty

Diamentowa biżuteria jest powiązana z 30-tą, ale w szczególności 60-tą rocznicą ślubu, nazywaną „diamentowym weselem”. Jednak subtelna biżuteria z diamentami jest idealnym wyborem dla każdej kobiety podczas każdej okazji. Doskonałym przykładem takiego dodatku są kolczyki sztyfty z diamentami. Są bardzo wytrzymałe, ponadczasowe i trafiają do kobiecych kolekcji od wieków.

diamentowa zawieszka z białego złota - KLENOTA

Zielony szmaragd dla miłośniczki natury

Szmaragd jest kolejnym kamieniem, powiązanym z kilkoma rocznicami ślubu. Tradycyjnie, przypisuje się go do 20-tej, 35-tej i 50-tej rocznicy, przy czym ta ostatnia nazywana jest „szmaragdowym weselem”. Bez wątpienia jeśli tylko wybierze Pan szmaragdowy pierścionek lub naszyjnik, zachwyci Pan kobietę, która lubi wyjątkową, unikatową biżuterię, albo tę, której szmaragd przypomina zieleń lubianej natury.

Tak czy inaczej, niezależnie od tego, czy planują Państwo huczne przyjęcie, czy pragną jedynie się pocałować i pójść razem na spacer, sposób świętowania rocznicy ślubu powinien odpowiadać Państwa potrzebom, by jak najlepiej przypominał ten ważny dzień.

Z kolei jeśli pragnie Pan obdarować ukochaną biżuterią, proszę pamiętać o jej guście i marzeniach. Będziemy szczęśliwi, jeśli udało nam się coś podpowiedzieć.

pierścionek z brylantem ze szmaragdem i brylantami - KLENOTA