MENU

  Zestaw biżuterii w stylu boho z żółtego złota z szafirami

  • Zestaw biżuterii w stylu boho z żółtego złota z szafirami
  • Zestaw biżuterii w stylu boho z żółtego złota z szafirami
  • Zestaw biżuterii w stylu boho z żółtego złota z szafirami
  • Zestaw biżuterii w stylu boho z żółtego złota z szafirami
  • XMAS Package

  Zestaw biżuterii skłądający się z bransoletki i naszyjnika, wykonany z żółtego, 14-karatowego złota z niebieskimi szafirami. Ta ponadczasowe połączenie kolorów idealnie współgra z oszlifowanym w nowoczesny sposób klejnotem, przedstawiającym współczesne, czeskie trendy. Zestaw zachwyci przede wszystkim kobiety, które lubią niekonwencjonalną biżuterię i może być pięknym prezentem, na przykład z okazji rocznicy.

  Dostępność: czas dostawy wynosi 4 tygodnie

  4 380 zł Pytanie o przedmiot
  KOD k8003073
  Materiał Żółte złoto
  Próba 14 kt 585/1000
  Kamienie szlachetne Szafir niebieski
  średnica 2.5-3.0 mm
  waga 10.0 g

  Biżuteria z ATELIER KLENOTA

  Nasz atelier znajduje się w samym sercu starej Pragi, w okolicy, która od wieków stanowi centrum czeskiej biżuterii i złotnictwa. Lokalna atmosfera tradycji i historii tego rzemiosła przynosi nam inspirację każdego dnia. Tworząc biżuterię, opieramy się na starannej pracy ręcznej i tradycyjnych metodach. Złotnicy w naszym warsztacie zwracają uwagę na każdy szczegół. Pracujemy tylko z wysokiej jakości materiałami ze sprawdzonych źródeł, aby utrzymać biżuterię piękną przez długi czas, nawet przy codziennym użytkowaniu. Sprzedaż biżuterii jest dla nas zobowiązaniem na całe życie. Niezależnie od tego, czy wybierasz prezent dla ukochanej osoby lub coś dla siebie, gwarantujemy Ci profesjonalną obsługę przy zakupie biżuterii KLENOTA.

  Biżuteria szafirowa

  Szafir jest jednym z najpopularniejszych kamieni szlachetnych. Wraz ze szmaragdem i rubinem tworzy tak zwaną wielką trójkę. Szafir należy do korundów, twardością przewyższa go jedynie diament. Jest bardzo trwały i zachowuje piękny wygląd nawet przy minimalnej dbałości, wystarczy unikać dużych wstrząsy termicznych.

  BARWA: Chociaż szafir stał się synonimem ciemnoniebieskiego, tak na prawdę oprócz czerwonego rubinu, wszystkie inne korundy są określane jako szafiry. Obok wariantu niebieskiego najczęściej spotykamy różowe i żółte szafiry; w skrócie, szafiry w innej barwie niż niebieska nazywane są fancy. Naturalne kamienie przechodzą często obróbką kolorystyczną , tzw. treated.

  SZLIF: Biżuteria szafirowa jest najczęściej zdobiona kamieniami o okrągłym cięciu. Możesz też spotkać inne, bardziej wyszukane kształty – tzw. fansy - przykładowo owalne (popularne zwłaszcza w przypadku pierścionków), markizy, serca czy krople (ten szlif jest szczególnie popularny w przypadku wisiorków).

  WAGA: Podobnie jak w przypadku innych kamieni szlachetnych, waga szafiru podawana jest w karatach (ct) do 2 miejsc po przecinku. 1 ct = 0,2 g. W przypadku biżuterii z większą ilością rubinów i kolczyków zawsze podajemy całkowitą wagę wszystkich kamieni.