MENU
NOWOŚĆ DOSTĘPNE

Zestaw z motywem koniczyny z żółtego złota i diamentów: naszyjnik i kolczyki

 • Zestaw z motywem koniczyny z żółtego złota i diamentów: naszyjnik i kolczyki
 • Zestaw z motywem koniczyny z żółtego złota i diamentów: naszyjnik i kolczyki
 • Zestaw z motywem koniczyny z żółtego złota i diamentów: naszyjnik i kolczyki
 • XMAS Package

Minimalistyczny zestaw składający się z naszyjnika i kolczyków wykonanych z żółtego, 14-karatowego złota. Czterolistna koniczyna składa się z czterech genialnych diamentów o szlifie brylantowym. Klasyczne połączenie żóltego złota z diamentami daje ponadczasowy klejnot, odpowiedni na każdy dzień. To piękny prezent na szczególne okazje, które wymagają nieco więcej szczęścia.

Nasze zestawy są wyrabiane ręcznie w studiu KLENOTA. Biżuteria w zestawie ma ten sam design i gwarantujemy, że każdy element posiada identyczny kolor oraz jakość kamienia lub perły. Biżuterię dostarczymy Państwu w eleganckim pudełku prezentowym z Certyfikatem Autentyczności.

Dostępność: dostępne Przygotowane do wysłania/odbioru

7 860 zł Pytanie o przedmiot
KOD s0832203
Materiał Żółte złoto
Próba 14 kt 585/1000
Kamienie szlachetne Diament
Pochodzenie naturalne
szlif okrągły
czystość SI
kolor G
średnica 2.30 mm
waga 0.600 ct
długość 420.00 mm
waga 2.8 g

Biżuteria z ATELIER KLENOTA

Nasz atelier znajduje się w samym sercu starej Pragi, w okolicy, która od wieków stanowi centrum czeskiej biżuterii i złotnictwa. Lokalna atmosfera tradycji i historii tego rzemiosła przynosi nam inspirację każdego dnia. Tworząc biżuterię, opieramy się na starannej pracy ręcznej i tradycyjnych metodach. Złotnicy w naszym warsztacie zwracają uwagę na każdy szczegół. Pracujemy tylko z wysokiej jakości materiałami ze sprawdzonych źródeł, aby utrzymać biżuterię piękną przez długi czas, nawet przy codziennym użytkowaniu. Sprzedaż biżuterii jest dla nas zobowiązaniem na całe życie. Niezależnie od tego, czy wybierasz prezent dla ukochanej osoby lub coś dla siebie, gwarantujemy Ci profesjonalną obsługę przy zakupie biżuterii KLENOTA.

Biżuteria diamentowa 

Oceniając i certyfikując diamenty, ocenia się ich podstawowe parametry, tzw. 4C: szlif (cut), czystość (clarity), barwa (color) i karat (carat). Te cechy mają uzasadniony wpływ na cenę diamentu.

SZLIF: Odpowiedni szlif nadaje diamentowi połysk. Najbardziej popularny jest okrągły szlif, tak zwany brylant. Diamenty są również cięte na inne fantazyjne kształty, takie jak markiza, baguette, serce, łza, owal czy księżniczka (czworokątny lub trójkątny krój z ostrymi narożnikami, szczególnie popularny wśród pierścionków zaręczynowych).

CZYSTOŚĆ: Czystość określa ilość, rozmiar i rozmieszczenie tak zwanych „inkluzji”, czyli wewnętrznych niedoskonałości diamentów:

 • IF (Internally Flawless) – najczystsze diamenty bez znamion wewnętrznych - tzw.inkluzji,
 • VVS 1, VVS 2 (Very Very Slightly Included) – diamenty z bardzo małymi inkluzjami,
 • VS 1, VS 2 (Very Slightly Included) – diamenty  z małymi inkluzjami,
 • SI 1, SI 2 (Slightly Included) – diamenty z małymi inkluzjami widocznymi przez lupę,
 • I1, I2, I3 (Included) - diamenty ze średnimi do większych inkluzji widocznych gołym okiem.

BARWA: W przypadku od białych do żółtych diamentów, kolor jest oceniany według skali międzynarodowej:

 • D do F bezbarwne diamenty;
 • G do J prawie bezbarwne diamenty;
 • K do M – lekko żółte diamenty;
 • N do Z - jasnożółte i żółte diamenty.

Istnieją też fantazyjne, czyli kolorowe diamenty (fancy diamonds). Niektóre z naszych kolorowych diamentów są specjalnie barwione, tzw. treated.

KARAT: Waga diamentu podawana jest w karatach (kt) z dokładnością do 2 miejsc po przecinku, np. 0,25 kt. 1 kt = 0,2 g. W przypadku biżuterii z wieloma diamentami oraz kolczyków zawsze podajemy całkowitą wagę wszystkich diamentów.