Obecnie panny młode mogą zdecydować się na ozdobienie swojej sukni ślubnej kolorowymi kamieniami szlachetnymi, mogą postawić na romantyczny lub minimalistyczny styl, a także mogą zdecydować się na rodzinne klejnoty o długiej historii. Jedyne, co je tak naprawdę prowadzi, to ich własny styl. Ich dzień, ich zasady.

Biżuteria nie musi być jedynie subtelnym dodatkiem do sukni ślubnej. Powinna przede wszystkim podkreślać piękno panny młodej, a także odzwierciedlać jej osobowość. Co więcej, każdy dodatek może mieć symboliczne znaczenie.

Jak połączyć pierścionek zaręczynowy i obrączkę, a także czym je uzupełnić

Pierścionek zaręczynowy i obrączka odgrywają najważniejszą rolę podczas ślubu. Dobrym pomysłem może być więc wcześniejsze podjęcie decyzji, czy mają znaleźć się na tym samym palcu, czy może na dwóch różnych dłoniach. Jeśli pierścionek zaręczynowy ma ustąpić miejsca obrączce, należy przełożyć go na inny palec zawczasu.

Styl tych pierścieni może być wskazówką, jaką biżuterię do nich dopasować, przy czym nie należy obawiać się kombinacji wielu kolorów złota albo mieszania różnych stylów. Jeśli panna młoda posiada ulubioną biżuterię - na przykład bransoletkę - nie musi jej ściągać w tym ważnym dniu. Najważniejszy jest ostateczny efekt, a ponadto, czy sama czuje się dobrze w tej stylizacji.

ślub z diamentową biżuterią - KLENOTA złote pierścionki zaręczynowe i ślubne z brylantami - KLENOTA

Eteryczna klasyka: diamenty i perły

Tradycyjnie to diamenty dopasowuje się do sukni ślubnej. Ich blask dodaje wyjątkowego wyglądu i blasku całej stylizacji. Jednocześnie są wystarczająco neutralne, aby pasowały do wszystkich delikatnych kolorów, takich jak biały, kremowy, beżowy czy złocisty. Kupując diamentową biżuterię można ponadto uznać ją za inwestycję, która pozostanie na długo po ceremonii. Jeśli panna młoda może nosić diamenty każdego dnia, będą jej też przypominać o tym ważnym wydarzeniu.

Innym klasycznym dodatkiem jest biżuteria z perłami. Od niepamiętnych czasów perły symbolizują niewinność i czystość, są więc idealne na taką okazję. Ich blask doda elegancji i kobiecości panni młodej. Można postawić na małe kolczyki sztyfty z perłami, albo przeciwnie - na większe, wiszące kolczyki, ozdobione perłami i diamentami. Jeśli panna młoda uwielbia pełen wolności styl boho, może wybrać zamiast tego kolczyki z dużymi perłami barokowymi. Ich nieregularny kształt doda odrobinę bogactwa i różnorodności do nawet najprostszej sukni.

kolczyki z perłami i diamentami w białym złocie - KLENOTA

Nie zapomnij o czymś niebieskim

Niektóre tradycje to po prostu nieodłączny element ślubu. Niezależnie od tego, czy preferujesz niebieski dodatek, który będzie widoczny, czy może raczej schowany, powinien przynieść czy szczęście w nowym życiu. Odrobina błękitu może znaleźć się także w biżuterii z naturalnym klejnotem, takim jak szafir, który symbolizuje wiarę i oddanie. Może to być też kryształowo czysty akwamaryn, który przynosi zaufanie, pokój i harmonię do małżeństwa.

pierścionek z topazem i małymi brylantami w białym złocie - KLENOTA biżuteria ślubna dla panny młodej - KLENOTA

Kilka praktycznych porad, jak łączyć biżuterię ze sobą i z suknią ślubną

Na zakończenie mamy kilka porad, jak wszystko połączyć i jak sprawić, aby ostateczny efekt był perfekcyjny:

  • Do bogatej sukni dodaj prostszą biżuterię. Będziesz ubrana w koronki, błyszczące dżety albo hafty? W takim razie postaw na delikatną biżuterię. Na przykład świetnym wyborem będą proste kolczyki sztyfty z diamentami.
  • Wybierz wyraziste kolczyki i pozwól, aby dekolt naturalnie się wyróżniał. Jeśli zazwyczaj czujesz się komfortowo, mając dłuższe, wiszące kolczyki, pozwól im także ozdobić się w czasie ślubu. Możesz pozostawić dekolt zupełnie bez biżuterii, albo tylko zaznaczyć go delikatnie za pomocą diamentowej zawieszki na łańcuszku.
  • Dobierz kształt wisiorka do kształtu dekoltu. Do okrągłych dekoltów albo sukni odsłaniającej ramiona, najlepiej będą pasować krótkie naszyjniki, łańcuszki wiszące blisko szyi, chokery albo sznury pereł, najlepiej oplecione w kilku rzędach. Do dekoltów w kształcie litery V dobierz z kolei wisiorek z zawieszką, ale tak, aby cały znajdował się na skórze i kończył ponad sukienką.
złota biżuteria diamentowa dla panny młodej - KLENOTA naszyjnik z diamentami w żółtym złocie 14k - KLENOTA
  • Aby wygląd był naprawdę zbalansowany, biżuterię dodaj tylko tam, gdzie jest konieczna. Jeśli suknia jest bogato zdobiona przy dekolcie, będziesz nosić ozdobny diadem lub welon z wiankiem, najlepsze będą minimalistyczne kolczyki i bransoletka. Niezależnie od tego, czy wybierzesz jedną bogatszą, czy raczej wiele delikatnych, efekt na pewno będzie harmonijny. Przykładowo, elegancka bransoletka flexi z diamentami na pewno będzie idealna na dzień ślubu.
  • Jeśli po ceremonii będziesz przebierać się w inną suknię, nie zapomnij, aby dopasować biżuterię także do niej. W tym przypadku masz nawet większy wybór, ponieważ możesz sięgnąć po kolczyki z kolorowymi kamieniami szlachetnymi albo oryginalne pierścionki.

pierścionek zaręczynowy i ślubny z diamentem w białym 14k złocie - KLENOTA