Obrączka jest dla małżonków symbolem ich jedności, związku i miłości. Wymiana obrączek to najważniejszy moment Ceremonii Ślubnej, kiedy to najpierw mąż zakłada obrączkę na palec żony, później żona nakłada obrączkę na palec mężowi. W Polsce obrączki noszone są na palcu serdecznym prawej ręki.

 

Jaka powinna być obrączka?

 • Prosta, czy zdobiona?
 • Z diamentem, czy bez?
 • W takim samym stylu jak pierścionek zaręczynowy?
 • Taki sam dla obu partnerów?

 

KLENOTA chętnie doradzi Wam wybór idealnych obrączek.

Wiemy jak trudno podjąć decyzję o wyborze czegoś, co będzie nam towarzyszyło całe życie. W przypadku obrączek największą uwagę zwracamy na jakość materiału, z którego są wykonane, jak również na stanowiące ozdobę kamienie szlachetne oraz ciekawy design. Tak, aby przez całe życie nosić obrączkę z przyjemnością.

W naszej ofercie znajdziecie obrączki o takim samym designie dla obu partnerów - ewentualnie dla kobiet ozdobione diamentami, dla mężczyzn bez kamieni szlachetnych. Możecie również wybrać inną obrączkę dla przyszłej żony, a inną dla przyszłego męża. Ciekawą opcją są również obrączki pasujące do pierścionków zaręczynowych, które na palcu Panny Młodej stworzą wyjątkowy zestaw.

 

Obie obrączki w tym samym stylu i z tego samego materiału. Ewentualnie damska obrączka ozdobiona diamentami.

 

Inna obrączka dla żony, inna dla męża.

Obrączki o różnym designie i z różnych materiałów. Partnerzy wybierają na podstawie swoich indywidualnych preferencji - żółte lub białe złoto, z lub bez diamentu.

              

 

Zestaw obrączki i pierścionka zaręczynowego dla Panny Młodej

Idealne dla kobiet, które chcą swój zaręczynowy pierścionek oraz obrączkę nosić razem. Tego typu zestawy tworzą na palcu harmonijną całość.

 

Jak wybrać idealne obrączki?

Przed samym wyborem dobrze jest przemyśleć kilka kwestii dotyczących obrączek. Najlepiej mieć wstępny pomysł jak będą one wyglądać oraz: z jakiego materiału mają być wykonane, jaki jest budżet i czy oboje partnerów ma wspólny pomysł, czy wybiorą swoją idealną obrączkę indywidualnie. Warto również od razu pomyśleć, czy chcemy nasze obrączki ozdobić kamieniami szlachetnymi.

 • Cena - pomyślcie ile chcecie wydać na obrączki

Oferta obrączek KLENOTA zaczyna się od około 2 tysięcy złotych za parę, ale oferujemy również luksusowe pierścionki za cenę ponad 15 tysięcy złotych. U nas każdy może znaleźć coś dla siebie.

 • Z jakiego materiału powinny być obrączki?

Lubicie nosić białe złoto, nie wahajcie się wykorzystać je również w obrączkach. Możecie wybrać również klasyczne żółte złoto lub alternatywę w postaci różowego złota lub obrączek z metali kombinowanych.

 • Jaki kamień szlachetny pasuje do obrączki? Ulubionym i najlepiej pasującym kamieniem szlachetnym jest diament
 • Czy na obrączce umieszczę jeden, czy więcej kamieni szlachetnych?
 • Czy chcę prostą, gładką obrączkę (prosty krążek) czy wolę mieć na niej zdobienia (krążek o ciekawszym designie, z ozdobami)?
 • Czy chcemy aby nasze obrączki były w takim samym stylu czy chcemy aby każdy wybrał własny wygląd obrączki?
 • Wielkość obrączki? Jak znaleźć odpowiednią wielkość radzimy pod tym linkiem

 

Obrączkowe przesądy

Jeśli mężowi nie uda się założyć obrączki partnerce, to ona będzie rządzić w małżeństwie.

Obrączka, która podczas ślubu upadnie na ziemię, przyniesie nieszczęście. Podnieść ją powinien świadek.