Ciężko wyobrazić sobie ślub bez obrączek. Odgrywają ważną rolę podczas samej ceremonii, a jednocześnie stanowią niezniszczalny dowód miłości i oddania. Jednak w dzisiejszych czasach ten symbol związku może przybierać różne formy i wcale nie musi być klasycznie prostą obrączką.

biżuteria KLENOTA Obrączki ślubne z żółtego złota z brylantem - KLENOTA

Wytrzymałe i mocne jak wzajemna relacja

Obrączka będzie towarzyszyć Państwu przez cały czas. Będzie towarzyszem pracy, różnorodnych spotkań i wydarzeń, a także aktywności fizycznej czy domowych obowiązków. Dlatego bez wątpienia powinna odznaczać się dwiema cechami: wytrzymałością i długowiecznością. Takie właściwości nadają obrączkom materiały, z których są zrobione, a także samo wykonanie. Dlatego choć mogą Państwo wypróbowywać różnorodne wzory, lepiej pozostać jednocześnie przy sprawdzonych technikach produkcji.

Jednym z najlepszych materiałów do wykonania obrączki jest złoto, zwłaszcza 14-karatowe, które jest wytrzymałe i nie zmienia swojego kształtu nawet wystawione na działanie różnych czynników. Jednocześnie podczas regularnego noszenia będzie pokrywać się patyną, która doda „coś ekstra” do obrączki. Jeśli jednak zdecydują się Państwo na przywrócenie jej dawnego blasku, wystarczy udać się do jubilera, a będzie wyglądać jak nowa.

Zestaw obrączek ślubnych z 14-karatowego złota z brylantami - KLENOTA

Damskie obrączki z diamentami 

Damskie obrączki to cała kategoria biżuterii. Większość kobiet pragnie, aby obrączka wyrażała nie tylko ich zamążpójście, ale również charakter. Dlatego współczesne obrączki dla kobiet są nieco bardziej ambitnymi projektami niż te sprzed lat. Stają się obecnie wyjątkową, osobistą biżuterią i mogą być noszone samodzielnie, albo w parze z inną biżuterią. W szczególności pasują do nich diamenty. Dodanie diamentów do obrączki ma wręcz swoją własną symbolikę. Starożytni Grecy wierzyli na przykład, iż lśnienie klejnotów odzwierciedla wieczny płomień miłości.

biżuteria ślubna - KLENOTA Obrączki ślubne z 14-karatowego złota z brylantami - KLENOTA

Diamenty będą wieczne

Diamenty są najtwardszym naturalnie występującymi kamieniami, więc nic nie może ich łatwo zniszczyć. Nawet gdy będą Państwo obchodzić się z obrączkami jak najostrożniej, może się zdarzyć, iż upadną one na podłogę lub o coś zahaczą. Jednak nawet wówczas diamenty nie pękną i nie zarysują się. Diamentowe obrączki występują także w wielu wersjach, dlatego na pewno znajdą Państwo tę najwłaściwszą. Oto najbardziej popularne typy, jakie stworzyliśmy dla panien młodych w studiu KLENOTA:

pierścionek zaręczynowy i ślubny - KLENOTA

Połyskujący: pierścień wieczności

Wieczność znaczy „na zawsze”, nic więc dziwnego, że ten rodzaj pierścienia jest chętnie wybierany jako obrączka. Charakteryzuje się posiadaniem wokół swojego obwodu szeregu małych diamencików. Historia tego rodzaju pierścienia sięga lat 60. XX wieku, kiedy został wprowadzony przez De Beers jako upominek dla kobiet z okazji rocznicy ślubu. Od tego czasu jednakże stał się samodzielnym, uniwersalnym rodzajem biżuterii na różne okazje i jest mile widziany przez wiele panien młodych, pragnących codziennie spoglądać na błyszczące diamenty na swoim palcu.

Dla kobiet, które poszukują kompromisu, zostały stworzone tak zwane pierścienie typu pół-wieczność, które posiadają diamenty jedynie wokół połowy swego obwodu. Wyglądają wspaniałe, kiedy są łączone z efektownymi pierścionkami zaręczynowym w typie solitaire. Jeśli pierścionek zaręczynowy posiada małe diamenty osadzone wokół centralnego klejnotu, obrączka powinna posiadać ten sam typ szlifu, by pasowała idealnie.

Pierścienie wieczności mogą mieć najróżniejszy design. Najczęściej spotyka się je z diamentami osadzonymi w łapkach, co gwarantuje, iż kształt, kolor i połysk klejnotów są uwidocznione do maximum.

pierścionek zaręczynowy z białego złota z brylantami - KLENOTA obrączki ślubne i pierścionki zaręczynowe - KLENOTA

Inną opcją jest pavé, czyli osadzenie małych diamencików blisko siebie, z niewielką ilością metalu pomiędzy nimi. Rządek klejnotów tworzy równą, ograniczoną przez metal linię.

Tunel to ostatnia wersja, w której wszystkie diamenty przytrzymywane są przez metalowe brzegi, ale poszczególne klejnoty nie są od siebie niczym rozdzielone, mówiąc obrazowo. Taki układ wygląda bardzo czysto i elegancko. Uroda diamentów nie jest niczym zachwiana i prezentuje się wyjątkowo.

Pierścień przyjaźni: gładki pierścień z jednym lub kilkoma diamentami

Diamenty sprawiają, że prosta obrączka zaczyna znajdować się o poziom wyżej. Nie musi ich być wiele, wystarczy jeden. Jeśli chcieliby Państwo, aby obrączka miała wyjątkowy charakter, albo cenią minimalistyczną biżuterię, na pewno jest to styl, który przyciągnie Państwa spojrzenie. Gładka obrączka z jednym, „ukrytym” na niej diamentem, ma neutralny, stonowany wygląd, który idealnie dopasuje się do innych rodzajów biżuterii. Noszona na tym samym palcu, co pierścionek zaręczynowy, pozostanie dyskretnym tłem, pozwalając mu błyszczeć. Co więcej, to wygodna obrączka, którą doceni każda kobieta.

obrączki ślubne z 14k różowego złota z brylantami - KLENOTA

Nie do przegapienie: obrączka z kilkoma dużymi diamentami w rzędzie 

Z drugiej strony, jeśli minimalizm wydaje się zbyt chłodny i oczekują Państwo czegoś bardziej wyrazistego z okazji ślubu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać damską obrączkę z kilkoma dużymi diamentami. Rekomendujemy jedynie, aby nie były zbyt wystające poza jej obszar, gdyż wówczas obrączka zacznie bardziej przypominać pierścionek zaręczynowy. Co więcej, taką wyrazistą obrączkę lepiej nosić samodzielnie, gdyż potrzebuje nieco miejsca, by pokazać cały blask. Najlepiej na innej ręce, niż pierścionek zaręczynowy.

pierścionek zaręczynowy z 14-karatowego złota - KLENOTA pierścionek zaręczynowy z różowego złota z brylantami - KLENOTA

Męskie obrączki

Mężczyźni z zasady preferują prostotę i obrączki, które są gładkie, a nie nadmiernie ozdobione. Męskie obrączki różnią się od damskich także wielkością i szerokością. W chwili obecnej, nie muszą być jednak identyczne: każde z małżonków może mieć nieco inną obrączkę. Nie jest niczym niezwykłym, że kobiety wybierają różowe złoto, a mężczyźni białe. Również gdy kobiece są ozdobione diamentami, męskie mogą lśnić jedynie złotem.

Z jakich opcji mogą wybierać Panowie?

męskie obrączki ślubne z 14-karatowego złota - KLENOTA

Klasyczne, gładkie wykończenie

Gładka, połyskująca obrączka to klasyka, która nigdy się nie znudzi. Wygląda elegancko i gustownie. Noszona każdego dnia, powoli zacznie pokrywać się patyną, aż obrączka nabierze swojego nowego, unikatowego charakteru.

gładki męski pierścionek zaręczynowy - KLENOTA gładki męski pierścionek zaręczynowy z 14-karatowego żółtego złota - KLENOTA

Nowoczesne, matowe wykończenie

Metoda zwana piaskowaniem pozwala wykończyć obrączkę matowym wykończeniem, które oprze się codziennym trudnościom, dzięki czemu przez wiele lat będzie wyglądała jak nowa. Nie pozostaną na niej zarysowania, dlatego to idealny wybór dla mężczyzn, którzy uwielbiają sport.

matowy męski pierścionek zaręczynowy - KLENOTA matowy męski pierścionek zaręczynowy z 14-karatowego żółtego złota - KLENOTA

Oryginalne, nieregularne wykończenie

Mężczyźni, którzy nie obawiają się odrobiny ekstrawagancji, albo którzy wręcz jej poszukują, mogą zainteresować się nietradycyjnym wyglądem obrączki, która ma nieregularne wykończenie przypominające korę drzewa. Taka obrączka ma wyjątkowy wygląd i będzie się doskonale prezentowała przy każdej okazji.

nieregularny męski pierścionek zaręczynowy - KLENOTA nieregularny męski pierścionek zaręczynowy z 14-karatowego żółtego złota - KLENOTA

Z diamentem 

Diamenty nie są tylko dla kobiet. Dlatego również w męskich obrączkach można znaleźć egzemplarze z diamentami. Są idealnym wyborem dla tych, którzy lubią luksusowe dodatki i obracają się w kręgach, które wymagają wyjątkowości i elegancji.

męski pierścionek zaręczynowy z brylantem - KLENOTA męski pierścionek zaręczynowy z brylantem z 14-karatowego żółtego złota - KLENOTA

Obrączka dostosowana dokładnie do życzeń

Naszą biżuterię wykonujemy ręcznie w naszym studio w centrum Pragi. Dlatego jesteśmy w stanie idealnie dostosować wygląd każdej obrączki do Państwa życzeń: zaczynając od wyboru kamienia, a kończąc na metalu, o jakim Państwo marzą. Będziemy szczęśliwi, mogąc spełnić Państwa marzenia i przedyskutować idee, które Państwo mają i które chcą urzeczywistnić w swoich obrączkach.

Zakup na spokojnie i z pewnością siebie

Mogą Państwo wybrać i zamówić wszystko online, bez wychodzenia z domu. Jeśli jednak preferują Państwo osobistą wizytę, zapraszamy do naszego atelier pod adresem Bílkova 19, Prague 1 - jesteśmy dostępni w każdy dzień pracujący, a także w wybrane niedziele, które są wypisane na naszej stronie internetowej.

Możemy przygotować dla Państwa testowe wersje obrączek, do wypróbowania w naszym studio albo u Państwa w domu. Dzięki temu zaoszczędzą Państwo swój cenny czas podczas przedślubnych przygotowań. Darmowa dostawa, certyfikat autentyczności i piękne pudełko prezentowe dopełnią reszty. Gwarantujemy najwyższą jakość.

złoty pierścionek zaręczynowy z grawerem - KLENOTA