Pierścionek zaręczynowy nie powinien być ostatnim prezentem z kategorii biżuterii, jaki kobieta otrzymuje od męża. Czasem trzeba też zrezygnować z praktycznych upominków. W wielu sytuacjach znacznie lepszym pomysłem będzie podarowanie żonie klejnotów. Biżuteria na Boże Narodzenie? Czemu nie! Można także dodać ją do bukietu róż i oczarować partnerkę podczas rocznicy. Na pewno się uda!

Ogólnie, istnieją dwie opcje, kiedy przychodzi czas na wybór biżuterii. W pierwszej można podjąć ryzyko i wybrać coś zupełnie oryginalnego, co przerwie monotonię dodatków, noszonych przez żonę. W drugiej opcji można postawić na sprawdzoną klasykę, kupując na przykład kolczyki, które uzupełnią noszony na co dzień wisiorek z diamentem, co stworzy idealny zestaw, którego wcześniej brakowało.

Jeśli zdecydował się Pan na pierwszą z tych opcji, ponieważ chciałby Pan zaskoczyć swoją ukochaną, sugerujemy trzymanie się pewnych zasad, aby nie była to zupełnie losowa biżuteria. Najprostsza zasada mówi: dobrze mieć choć jedną cechę wspólną w biżuterii. Prezent powinien być podobny do przynajmniej jednego ze starszych. Przykładowo, może posiadać ten sam kolor złota, ale mieć dodatek w postaci wyrazistego, kolorowego kamienia szlachetnego. Lub przeciwnie, może mieć ten sam design, ale inny kolor złota, którego Pańska żona do tej pory nie nosiła (różowe złoto będzie na pewno romantyczną opcją).

kolczyki i naszyjnik z diamentami w kolorze różowego złota - KLENOTA luksusowe pudełko prezentowe - KLENOTA

Dla tych Panów, którzy nie czują się tak odważni, by ryzykować oraz dla tych, którzy nie wiedzą, co wybrać, mamy kilka propozycji, które na pewno nie rozczarują ich wybranek:

Diamentowy pierścionek jako symbol nieskończonej miłości

Pierścionki i miłość idą ze sobą w parze. A tym bardziej diamentowe pierścionki. Być może spotkał się Pan już z pierścionkami Eternity (Wieczność). W tym modelu cienka obrączka jest w całości wysadzana diamentami. To bez wątpienia numer jeden wśród wybieranych prezentów dla żon. Dlaczego?

  • Ponieważ wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, które przetrwają całe lata i zapewnią piękno biżuterii przechodzącej z pokolenia na pokolenie.
  • Jego ponadczasowy design oprze się próbie czasu.
  • Pierścionki Eternity są doskonałe do łączenia z innymi na jednym palcu (layering), więc świetnie uzupełnią pierścionek zaręczynowy.
  • Może brzmi to jak frazes, ale pierścionki Eternity pasują na WSZYSTKIE ręce.
  • Można wybrać oryginalny design, na przykład czarne diamenty albo unikatowy kształt pierścionka.
  • Będzie symbolem, który idealnie sprawdzi się w celu upamiętnienia kamieni milowych we wspólnym życiu.

obrączki wieczne z żółtego złota - KLENOTA

Biżuteria z klejnotami = biżuteria pełna historii

Dlaczego kamienie szlachetne są tak magiczne i tak wiele kobiet je uwielbia? Każdy z nich ma swoją historię i symbolizm. Czy wiedział Pan, że mołdawit powstał wiele milionów lat temu, kiedy meteoryt uderzył w ziemię? A zachwycający, niebiesko-fioletowy tanzanit był kiedyś brązowym kamieniem, który uzyskał swój kolor dopiero po ekspozycji na wysoką temperaturę? Z tego powodu został odkryty dopiero niedawno przez plemię Masajów po pożarze, który został wywołany przez burzę.

Naturalne kamienie szlachetne fascynowały ludzi od niepamiętnych czasów swoim pięknem. Były także atrakcyjną inwestycją i często przechodziły z rąk do rąk przez kolejne pokolenia. Wszystko dlatego, że ich cena stale wzrasta. Jak jednak wybrać ten odpowiedni? Można oprzeć się na przykład o ulubiony kolor żony (niebieskie i różowe kamienie szlachetne są u nas bestsellerami) albo kierować symboliką, która będzie miała wspólne znaczenie dla Państwa. Wiele inspiracji znajdzie Pan na naszym blogu.

biżuteria z żółtego złota z bryłkami złota - KLENOTA pierścionek z morganitem w kolorze różowego złota - KLENOTA

Prezent na rocznicę? Mamy pomysł i na niego

Określenia takie jak srebrne czy złote wesele są wszystkim doskonale znane. Może będzie Pan jednak zaskoczony, słysząc, że pozostałe rocznice także mają swoje nazwy, pochodzące od “ich” kamieni szlachetnych. Gdy przyjrzy się im Pan bliżej, zobaczy Pan, że pewne ważniejsze daty mają te same klejnoty:

luksusowe pudełko prezentowe - KLENOTA