Najbardziej romantyczny dzień w roku i święto zakochanych to idealna okazja do tego, by okazać swoje uczucia drugiej osobie. Doskonale sprawdza się w tym przypadku walentynkowa biżuteria. W przeciwieństwie do kwiatów i czekoladek będzie towarzyszyć kobiecie przez całe życie. Dobrze dobrana wiele powie też o męskim uczuciu. Z tego powodu przygotowaliśmy kilka naszych pomysłów, które staną się symbolami miłości, a jednocześnie uzupełnią styl osoby, która je otrzyma.

Różowy - kolor miłości i kobiecości

Kiedy mówimy o romantyzmie, wybór koloru jest oczywisty. Sięgając po kruszec, warto zdecydować się na różowe złoto. Łączy w sobie jakość klasycznego żółtego złota i odrobinę unikatowości. Jest nie tylko stylowe, ale także atrakcyjne i wygląda pięknie w połączeniu z diamentami i kolorowymi klejnotami. Polecamy także połączenie różowego złota z perłami.

Jeśli preferują Państwo bardziej neutralne kolory złota, mogą Państwo zamiast tego wybrać różowe klejnoty. Łącząc białe złoto z różowym kamieniem uzyskujemy bardzo delikatny i kobiecy efekt. Dostępna jest cała gama takich klejnotów, a każdy z nich oferuje coś specjalnego. Kobiety z romantyczną duszą będą zachwycone delikatnym kolorem morganitu, ale jeśli Pańska ukochana preferuje bardziej intensywne barwy, wtedy na prezent walentynkowy idealnie sprawdzi się biżuteria z rubelitami lub turmalinami. Może ją też Pan zaskoczyć luksusowym szafirem w nietypowym kolorze.

Serce prosto z serca

Tak samo jak tradycje związane z Dniem Świętego Walentego, tak samo serce jako symbol miłości sięga tysiące lat wstecz. Dlatego też biżuteria z serduszkami jest największym bestsellerem przed Walentynkami. Naszyjnik z serduszkiem wydaje się najbardziej romantycznym podarunkiem, ponieważ kobieta zawsze będzie nosiła go tuż obok serca. Zawieszka w kształcie serduszka może być wykonana ze złota, udekorowana jednym lub wieloma diamentami, a może być także klejnotem oszlifowanym w tym kształcie, zawieszonym bezpośrednio na łańcuszku. Jeśli jednak wydaje się Panu, że serduszka nie są zbyt oryginalne, zachęcamy do oglądania naszej kolekcji Open Heart, pełnej świeżego, wyjątkowego designu.

W tym roku na Walentynki przygotowujemy także coś specjalnego: limitowaną edycję pierścionków z turmalinami w kształcie serca. Osadzony centralnie kamień ma wyjątkowy wygląd między innymi ze względu na nieczęsto spotykany, duży rozmiar. Luksusowy wygląd pierścionka podkreślają jeszcze bardziej małe diamenty ułożone wokół obwodu. Pierścionek wykonamy na Pana życzenie z białego, różowego albo żółtego złota.

Nawet minimalistyczna biżuteria mówi wiele

Każdy, kto kocha minimalizm i prostą biżuterię zgodzi się z twierdzeniem, że mniej znaczy więcej. Minimalistyczna biżuteria pasuje na formalne i codzienne okazje. Dzięki temu kobieta może nosić ją dosłownie każdego dnia, a każde spojrzenie przypomni jej o Pańskim uczuciu. Co więcej, minimalistyczny prezent świetnie dopasuje się do jej ulubionych rodzajów biżuterii.

Wśród najbardziej popularnych minimalistycznych dodatków możemy zaproponować delikatne łańcuszkowe bransoletki, kolczyki sztyfty i złote kolczyki koła. Każda kobieta jest wyjątkowa, ale niektóre rodzaje biżuterii naprawdę pasują do każdego.

Walentynkowe zaręczyny

Walentynki to idealny dzień na oświadczyny. Diamentowy pierścionek zaręczynowy to bez wątpienia nadal najczęstszy wybór, ale inne, mniej znane kamienie szlachetne także stają się coraz popularniejsze. Warto zwrócić uwagę na rzadkie różowe diamenty, akwamaryny lub wspomniane już morganity.

Mamy nadzieję, że nasze sugestie pomogą Panu w wyborze odpowiedniego prezentu na tę okazję. Życzymy wspaniałych Walentynek!