MENU
DOSTĘPNE

Naszyjnik z różowego złota z rubinem w kształcie serca

  • Naszyjnik z różowego złota z rubinem w kształcie serca
  • Naszyjnik z różowego złota z rubinem w kształcie serca
  • XMAS Package

Łańcuszek typu roll wykonany z 14-karatowego, różowego złota, na którego dwóch splotach wisi romantyczna zawieszka z czerwonego rubinu w kształcie serca. To idealny prezent okazujący miłość, na przykład z okazji Walentynek lub urodzin. Zadowoli każdego miłośnika wysokiej jakości, naturalnych kamieni szlachetnych.

Zawieszki wyrabiamy ręcznie w naszym atelier KLENOTA i wysyłamy je w zestawie z łańcuszkiem o standardowej długości 42 cm. Naszyjniki doręczamy bezpłatnie w ozdobnym opakowaniu z Certyfikatem Jakości.

Dostępność: dostępne Przygotowane do wysłania/odbioru

3 180 zł Pytanie o przedmiot
KOD k0731044
Materiał Różowe złoto
Próba 14 kt 585/1000
Kamienie szlachetne Rubin
Pochodzenie naturalne
szlif serce
szerokość 4.5 mm
wysokość 4.5 mm
waga 0.4 ct
długość 420.00 mm
waga 1.3 g

Biżuteria z ATELIER KLENOTA

Nasz atelier znajduje się w samym sercu starej Pragi, w okolicy, która od wieków stanowi centrum czeskiej biżuterii i złotnictwa. Lokalna atmosfera tradycji i historii tego rzemiosła przynosi nam inspirację każdego dnia. Tworząc biżuterię, opieramy się na starannej pracy ręcznej i tradycyjnych metodach. Złotnicy w naszym warsztacie zwracają uwagę na każdy szczegół. Pracujemy tylko z wysokiej jakości materiałami ze sprawdzonych źródeł, aby utrzymać biżuterię piękną przez długi czas, nawet przy codziennym użytkowaniu. Sprzedaż biżuterii jest dla nas zobowiązaniem na całe życie. Niezależnie od tego, czy wybierasz prezent dla ukochanej osoby lub coś dla siebie, gwarantujemy Ci profesjonalną obsługę przy zakupie biżuterii KLENOTA.

Biżuteria rubinowa

Rubin wraz z szafirem i szmaragdem tworzą tak zwaną wielką trójkę, czyli czerwono-niebiesko-zielone trio najpopularniejszych barwnych kamieni szlachetnych. Rubin należy do korundów, twardością przewyższa go jedynie diament. Rubin zachowuje połysk nawet przy minimalnej dbałości, przetrzyma też kąpiel w morzu. Jest jednak stosunkowo kruchy, więc należy chronić go przed wysokim ciśnieniem i szokiem temperaturowym.

BARWA: Rubiny występują w odcieniach od różu aż do głębokiej czerwieni. Jasnoróżowe i wszystkie inne nie czerwone korundy określane są jako szafiry. Naturalne kamienie przechodzą często obróbkę kolorystyczną i nazywane są treated.

SZLIF: Biżuteria rubinowa jest najczęściej zdobiona kamieniami o tradycyjnym okrągłym lub owalnym szlifie. Ten rodzaj  jest szczególnie polecany w przypadku pierścionków. Można także spotkać inne, bardziej wyszukane kształty – tzw. fanstyczne (fancy) – jak na przykład szlif markiza, serce lub kropla (ten szlif jest szczególnie popularny w przypadku wisiorków).

WAGA: Podobnie jak w przypadku innych kamieni szlachetnych, waga rubinu jest podawana w karatach (kt), z dokładnością do 2 miejsc po przecinku. 1 kt = 0,2 g. W przypadku biżuterii z większą ilością rubinów i kolczyków zawsze podajemy całkowitą wagę wszystkich kamieni.