Chrzest jest symbolem odrodzenia dziecka i początku jego podróży w wierze. W większości przypadków to pierwsze ważne wydarzenie w życiu dziecka, podczas którego obecni są rodzice chrzestni oraz najbliższa rodzina. Złota biżuteria, która pewnego dnia stanie się specjalną pamiątką tego wyjątkowego momentu, to idealny prezent z okazji chrztu.

Pomimo że biżuteria przeznaczona jest dla dziecka, pamiętajmy o najważniejszym: obdarowujemy przede wszystkim pamiątką, więc nie musimy ograniczać się wyłącznie do dziecięcych motywów. Aby pomóc Państwu wybrać, przygotowaliśmy kilka porad.

bransoletka dla córki i mamy z białego 14-karatowego złota - KLENOTA naszyjnik dziecięcy z 14-karatowego złota z diamentami - KLENOTA

Proste naszyjniki i bransoletki – uniwersalna biżuteria, która pozostanie na całe życie

Złote łańcuszki można sprezentować wszystkim dzieciom niezależnie od płci. Łańcuszek z prawdziwego różowego złota będzie pięknie pasował do dziewczynki w szkole, nastolatki czy dorosłej kobiety. Będzie nosiła go samodzielnie lub z dodanym przez nią ulubionym wisiorkiem.

Dla chłopców rekomendujemy nieco większe łańcuszki z białego lub żółtego złota. Przeplatające się lub ozdobne oczka w szerszym łańcuszku zrobią wyrafinowane wrażenie.

Klasyczne łańcuszki często wręczamy w zestawie ze złotymi bransoletkami. Jednak prosta bransoletka łańcuszek może być też samodzielnym prezentem. Symbolizm prezentu może zostać jeszcze bardziej podkreślony przez dobrany na podstawie znaku Zodiaku dziecka klejnot. Jeśli jednak chcemy uniknąć kolorów i wybrać naprawdę uniwersalny prezent, bransoletka z diamentami będzie najlepszym rozwiązaniem.

naszyjnik z zawieszką truskawką z żółtego 14-karatowego złota - KLENOTA złota bransoletka z serduszkiem dla dziewczynki - KLENOTA

Biżuteria z oryginalnym grawerunkiem doda odrobinę osobistej magii do prezentu

Prezent od matki chrzestnej lub ojca chrzestnego będzie jeszcze bardziej unikatowy, jeśli zdecydujmy się na biżuterię idealną do grawerowania i wygrawerujemy na niej wiadomość dla syna lub córki chrzestnej, którą odczyta za kilka lat. Może to być data, dedykacja, krótkie motto lub prosty symbol.

Bransoletki i naszyjniki z długimi, prostymi elementami są doskonałe do grawerowania, bardzo popularne są także wisiorki w kształcie serca i medaliony. Co więcej, złote medaliony symbolizują lojalność, miłość i szacunek, a ze względu na minimalistyczny design, są odpowiednie dla chłopców i dziewczynek.

złoty medalion z diamentem z żółtego 14-karatowego złota - KLENOTA

Kolczyki jako pierwsza biżuteria dla dziewczynki

Pośród typowych pierwszych prezentów dla małych dziewczynek, na przykład z okazji urodzin lub chrztu, często znajdują się pierwsze kolczyki. W studiu KLENOTA posiadamy wiele dziecięcych kolczyków ze złota, które ozdobione są uroczymi motywami i z pewnością będą pasować do małych dziewczynek, a także je uszczęśliwią. Dzięki zapięciu z przodu, kolczyki nie będą zagrożone zgubieniem podczas zabawy.

Wielu rodziców pozostawia jednak obecnie dziewczynkom wybór, czy chcą nosić kolczyki, czy nie. W starszym wieku większość z nich się na to zdecyduje. Możemy więc pomyśleć z wyprzedzeniem o tym momencie i wybrać minimalistyczne złote kółka albo kolczyki sztyfty. Małe diamenty albo perły także mogą zainicjować piękną kolekcję biżuterii córki chrzestnej.

złote kolczyki dla dziewczynki - KLENOTA kolczyki dziecięce na zapięciu brizuru w różowym złocie - KLENOTA

Biżuteria pełna znaczeń: symbole i tradycje

Niektóre kształty niosą w sobie głębsze przesłanie od wieków, a nawet mileniów. Chrześcijańską tradycją z okazji chrztu jest bransoletka albo naszyjnik z zawieszką w kształcie krzyża. Złoty aniołek albo serce także mogą być symbolem miłości i wiary.

A czy słyszeli Państwo o tanzanitach? Odkryte dopiero w 1967 roku przez jednego z Masajów, klejnoty te szybko stały się popularne, a nawet nazwane kamieniami szlachetnymi XX wieku. Są także postrzegane jako kamień odrodzenia, a biżuteria z tanzanitami stała się typowym prezentem z okazji urodzenia pierwszego dziecka. Tanzanity są idealne na uczczenie specjalnych okazji, takich jak chrzest, ponieważ same są bardzo rzadkie i wyjątkowe.

naszyjnik z białego złota z tanzanitem i diamentem - KLENOTA