Ludzie od wieków wierzyli, że znak zodiaku wpływa na ich osobowość i pozwala przewidzieć charakter. Każdy znak zodiaku został przez nich także połączony z kamieniem szlachetnym lub pół-szlachetnym, który ma pomóc w osiągnięciu pełni możliwości. Pamiętając o tym, przygotowaliśmy ten artykuł, przedstawiający, który z kamieni szlachetnych najlepiej będzie pasował do danego miesiąca urodzenia. Wiedząc o tym, będą Państwo mogli łatwo wybrać kolejny dodatek dla siebie.

Wodnik (21.1. – 20.2.)

Odświeżający akwamaryn o barwie morza

Jasnoniebieskie akwamaryny są świetnym wyborem dla spokojnych, nieustępliwych Wodników. Pomogą im w ukierunkowaniu myśli na realne sprawy, pozbyciu się stresu i osiągnięciu wewnętrznej harmonii. Wzbudzą empatię i współczucie w Wodnikach, które będą mogły spełniać się między innymi w różnorodnych aktywnościach humanitarnych.

Inne szlachetne kamienie

Jednakże akwamaryny to nie jedyne kamienie, które pasują do Wodników. Turkusy także mogą być dla nich pomocne, gdyż pozwolą na zbalansowanie nastroju. Innymi pozytywnie wpływającymi kamieniami są topazy, które wspomogą asertywność.

Jeśli Wodnik pragnie nauczyć się bardziej ufać swojej intuicji, może sięgnąć po labradoryt. Z drugiej strony ciemnoniebieski szafir pomoże mu osiągnąć jego cele, a wyjątkowy lapis lazuli w szczególności wzmocni kreatywność.

 kolczyki z białego złota z akwamarynem i topazem - KLENOTA

Ryby (21.2. – 20.3.)

Zawsze eleganckie perły

Perły, które powstały w głębinach mórz i rzek, są wręcz idealne dla czułego i delikatnego, wodnego znaku Ryb. Przynoszą im psychiczny komfort i pozytywne myślenie, pomagają im też walczyć z wahaniami nastroju. Kobietom pomogą w uwierzenia w siebie i zwróceniu uwagi na swoją ważną rolę.

Inne piękne kamienie

Wśród innych klejnotów, przede wszystkim ametyst wydaje się być idealny dla Ryb, dając im pewność siebie i zmniejszając stres. Akwamaryn wspomaga z kolei ich umiejętność komunikacji z innymi i pewność siebie. Kobiety spod znaku Ryb bez wątpienia docenią także szafiry, które zmniejszą ich krytyczność względem otoczenia. Opale przyniosą harmonię i wzmocnią intuicję. Kamień księżycowy dedykowany jest i , jeśli Ryby pragną harmonijnego rozwoju w związku.

 łańcuszek z białego złota z perłą - KLENOTA

Baran (21.3. – 20.4.)

Pełen pasji, czerwony granat

Tradycyjnym kamieniem szlachetnym pełnego energii i bardzo aktywnego znaku Barana jest granat. Zwiększa odwagę, dodaje sił i pomaga w osiągnięciu sukcesu. To kamień pełen życia, który dodaje energii osobom spod znaku Barana, by mogły ją spożytkować na wszystkie swoje aktywności. To idealny dodatek dla tego ognistego znaku.

Inne wspaniałe kamienie

Ze względu na swój temperament, Barany czasem potrzebują nieco zmniejszyć swoje skupienie na własnym ego oraz samolubność. Pomóc mogą w tym rubiny. Turmaliny z kolei nauczą je cierpliwości i tolerancji. Ametysty wspomogą umiejętności społeczne i pracę w grupie. Karneole mogą nieco zmniejszyć ich złość, a cytryny pomogą im zajrzeć głębiej we własną duszę.

 Pierścionek z żółtego złota z granatem i brylantami - KLENOTA

Byk (21.4. – 21.5.)

Piękny i silny diament

Najtwardszy klejnot z nieskończonym blaskiem - diament - jest idealny dla upartych i zdeterminowanych Byków. Będzie dla nich satysfakcjonujący i wspomoże ich witalność. Uważa się go również za kamień wzmacniający relacje i łagodzący, poprzez utrzymywanie spokoju ducha, zmniejszenie wahań nastroju i pesymizmu.

Inne zachwycające kamienie

Wśród innych kamieni szlachetnych dla Byków znalazły się szmaragdy, które pomogą im poradzić sobie z uporem i efektywną komunikacją międzyludzką. Szafiry zwiększą ich cierpliwość, a cytryny dodadzą pewności. Morganity przydadzą się dla lepszego zrozumienia. Perydoty będą miały dobry wpływ na ich inteligencję emocjonalną.

 luksusowy pierścionek z białego złota z brylantem - KLENOTA

Bliźnięta (22.5. – 21.6.)

Motywujący cytryn

Niezależne i pełne wyobraźni Bliźnięta zyskają wiele dzięki cytrynom. Wspomogą ich ducha kreatywności i przyczynią się do zmiany idei w rzeczywistość.  Przyciągnie również właściwe osoby do Bliźniąt i sprawi, że będą one w stanie osiągnąć zmiany, których potrzebują. Cytryny są w stanie przebudzić i zmotywować ludzi spod tego znaku i pozwalają im na pozytywne spojrzenie na własne życie.

Inne drogocenne kamienie

Oprócz cytrynów pozytywny wpływ na Bliźnięta będą miały również akwamaryny, które pomogą im w pokonaniu strachu i zahamowanie nadmiernej wrażliwości. Z kolei topazy i turkusy pozytywnie rozwija ich kreatywność. Mołdawity mogą wprowadzić pozytywne zmiany w ich życiu, perydoty natomiast poskromią nerwowość.

wiszące kolczyki z cytrynem i brylantami - KLENOTA

Rak  (22.6. – 22.7.)

Jasnozielony szmaragd

Zielony szmaragd to najważniejszy znak dla pełnego intuicji znaku Raka. Pogłębia jego intuicję i pozytywnie oddziałuje na nastroje. Dodaje Rakom energii, siły i pewności siebie.

Inne kamienie szlachetne

Spośród innych klejnotów, które dopasowuje się do tego znaku zodiaku, wyróżniają się perły, które dodają wiary w to, do nastąpi w przyszłości. Z pomocą opali, Raki pozbędą się strachu i wątpliwości odnośnie samych siebie. Kamień księżycowy utrzyma w równowadze ich umysłową stabilność. I w końcu rubin, który poprawi relacje międzyludzkie.

Pierścionek ze szmaragdem z białego złota - KLENOTA

Lew (23.7. – 22.8.)

Ognisty rubin

Wyrazisty, charyzmatyczny znak Lwa jest związany przede wszystkim z rubinem. Kamień ten uważa się za klucz do dobrego zdrowia i powodzenia. Stymuluje rozwój osób spod tego znaku, dodaje im witalności i rozwija zdolność do miłości.

Inne piękne kamienie

Niezniszczalne diamenty wspierają Lwy w ich nieustępliwości i pomagają spełnić marzenia. Cytryny przyczyniają się do rozwoju indywidualności i pewności siebie. Bursztyn powinien wspomóc tworzenie dobrych planów na przyszłość i sukcesy. Granaty służą wzmocnieniu takich cech jak determinacja i zdolność do zaprezentowania siebie. Na odmianę topaz zachęci osoby spod znaku Lwa do szczodrości.

 wisiorek z rubinem z brylantami z żółtego złota - KLENOTA

Panna (23.8. – 22.9.)

Królewski szafir

Dla perfekcyjnych Panien najlepszym kamieniem urodzeniowym będzie niebieski szafir. Doskonale poprowadzi je przez perfekcję, a jednocześnie pozwoli na zachowanie wewnętrznej harmonii. Ochroni je przed przesadyzmem i pomoże w pracy nad sobą.

Inne wspaniałe kamienie

Dla Panien świetnym uzupełnieniem szafirów mogą być bursztyny, które pomogą im w relaksie i wzmocnią cierpliwość. Z pomocą ametystów Panny łatwo osiągną równowagę pomiędzy rozumem i emocjami. Karneole tymczasem zwiększa ich radość z życia. Cytryny mają pozytywny wpływ na zdolność Panien do kończenia tego, co zaczęły, a zielone perydoty zmniejszą stres.

 pierścionek i łańcuszek z białego złota z centralnym szafirem i brylantami - KLENOTA

Waga (23.9. – 23.10.)

Romantyczny różowy turmalin

Turmaliny zawsze mają wspaniały wpływ na Wagi. Wzmacniają ich zmysł równowagi. Pomagają osiągnąć stałość, zmniejszyć napięcie i stres. Mogą także wspaniale wzmocnić ich wewnętrzny takt i pomóc w walce z negatywnymi emocjami.

Inne piękne kamienie szlachetne

Perły pomagają Wagom wzmocnić relacje interpersonalne i mają pozytywny wpływ na rozwój ich osobowości. Szafiry inspirują i pomagają w zwiększeniu serdeczności. Zielone szmaragdy dodadzą im zmysłowości, a wyjątkowe morganity będą pomocne przy tworzeniu związków. Korale poprawią emocje.

 kolczyki z turmalinami i brylantami - KLENOTA

Skorpion  (24.10. – 22.11.)

Ciemnofioletowa elegancja zaklęta w formie ametystu

Dla Skorpionów spośród wszystkich drogocennych kamieni najlepszy będzie ametyst. Zwiększy ich intuicję i doda pewności siebie. Pomoże także poczuć prawdziwy spokój i satysfakcję, jednocześnie usunie negatywne emocje.

Inne drogocenne kamienie

Granaty wspomogą emocjonalną stronę Skorpionów, a opale pomogą im w pozbyciu się strachu. Ogniste rubiny są idealne, aby Skorpiony odnalazły szczęście w miłości. Turmaliny uwolnią je spod fałszywych wpływów. A jeśli Skorpion ma problemy w skoncentrowaniu się, powinien wybrać dla siebie topaz.

 złoty naszyjnik z ametystem - KLENOTA

Strzelec (23.11. – 21.12.)

Wyjątkowy topaz w odcieniu błękitu nieba

Topaz w wielu odmianach kolorystycznych, szczególnie w niebieskiej, wspaniałe pasuje do idealistycznego i niezwykłego Strzelca. Pozwoli mu na zachowanie dobrego nastroju, zmniejszy poziom stresu i przyniesie spokój do jego życia. Pobudzi motywację i pomoże w koncentracji. A co najważniejsze, wzmocni poziom racjonalnego myślenia.

Inne wyjątkowe kamienie

Inne klejnoty, które przyniosą korzyści Strzelcom, to przede wszystkim perydoty, które wzmocnią pewność siebie i zmniejszą impulsywność. Ametysty pomogą im się wyciszyć w chwili niecierpliwości. Szafiry przede wszystkim pomogą w walce z nadwrażliwością, a tanzanity w byciu szczodrym. Wyjątkowe, różowe turmaliny staną się z kolei wsparciem w chwili zwątpienia i wskażą celowość działań.

 naszyjnik z topazem z żółtego złota - KLENOTA

Koziorożec (22.12. – 20.1.)

Tajemniczy kamień księżycowy

st Koziorożca kamień księżycowy może być niezwykle ważny. Złagodzi charakter osób spod tego znaku, widoczny w myśleniu i działaniu. Zminimalizuje konflikty i sprawi, że Koziorożce będą w stanie działać taktownie i elegancko.

Inne drogocenne kamienie

Dodatkiem do kamienia księżycowego może stać się granat, który pomoże w zrozumieniu innych. Ametysty przyniosą Koziorożcom optymizm i wspomogą rozwój wewnętrzny. Drogocenne diamenty pomogą im skoncentrować się na ważnych sprawach w życiu, a perły sprawią, że będą żyć w pokoju i zgodzie ze sobą. Rubiny mogą z kolei poprawić ich kreatywność i dodać im pasji.

 kolczyki z kamieniem księżycowym - KLENOTA

Czy udało się Państwu znaleźć ulubiony kamień szlachetny lub półszlachetny, zgodnie z Państwa znakiem zodiaku?