MENU

Pierścionek z turmalinem i diamentami w różowym 14k złocie

 • Pierścionek z turmalinem i diamentami w różowym 14k złocie
 • Pierścionek z turmalinem i diamentami w różowym 14k złocie
 • Pierścionek z turmalinem i diamentami w różowym 14k złocie
 • Pierścionek z turmalinem i diamentami w różowym 14k złocie
 • XMAS Package

Ograniczona edycja romantycznych pierścieni.

Pierścionek z różowego, 14-karatowego złota, ozdobiony jasno różowym turmalinem w kształcie serca. Ten centralny kamień otoczony jest białymi diamentami o różnych rozmiarach, umieszczonymi z każdej strony. Ręcznie robiony pierścionek prezentuje się bardzo bogato, a jego niezwykły kształt kamienia zdecydowanie przyciąga uwagę. Będzie wspaniałym i pryginalnym prezentem wyrażającym miłość. Pierścień można również wykonać w żółtym i białym złocie.

Pierścionki wyrabiamy ręcznie w naszym atelier w Pradze. Tworzymy je we wszystkich standardowych wielkościach. Rozmiar pierścionka należy zaznaczyć przy zamówieniu. Jeśli konieczna będzie zmiana rozmiaru, pierwszy raz zrobimy to dla Ciebie bezpłatnie. Pierścionek doręczymy bezpłatnie, w ozdobnym opakowaniu z Certyfikatem Jakości.

Dostępność: 3 tygodni

7 980 zł Pytanie o przedmiot
KOD k0792024
Materiał Różowe złoto
Próba 14 kt 585/1000
Kamienie szlachetne Turmalin różowy
Pochodzenie naturalne
szlif serce
szerokość 6.0 mm
wysokość 7.0 mm
waga 1.200 ct
Diament
Pochodzenie naturalne
szlif okrągły
czystość SI
kolor G
średnica 1.3-2.4 mm
waga 0.274 ct
szerokość 1.8 mm
waga 2 g

Biżuteria z ATELIER KLENOTA

Nasz atelier znajduje się w samym sercu starej Pragi, w okolicy, która od wieków stanowi centrum czeskiej biżuterii i złotnictwa. Lokalna atmosfera tradycji i historii tego rzemiosła przynosi nam inspirację każdego dnia. Tworząc biżuterię, opieramy się na starannej pracy ręcznej i tradycyjnych metodach. Złotnicy w naszym warsztacie zwracają uwagę na każdy szczegół. Pracujemy tylko z wysokiej jakości materiałami ze sprawdzonych źródeł, aby utrzymać biżuterię piękną przez długi czas, nawet przy codziennym użytkowaniu. Sprzedaż biżuterii jest dla nas zobowiązaniem na całe życie. Niezależnie od tego, czy wybierasz prezent dla ukochanej osoby lub coś dla siebie, gwarantujemy Ci profesjonalną obsługę przy zakupie biżuterii KLENOTA.

Biżuteria diamentowa 

Oceniając i certyfikując diamenty, ocenia się ich podstawowe parametry, tzw. 4C: szlif (cut), czystość (clarity), barwa (color) i karat (carat). Te cechy mają uzasadniony wpływ na cenę diamentu.

SZLIF: Odpowiedni szlif nadaje diamentowi połysk. Najbardziej popularny jest okrągły szlif, tak zwany brylant. Diamenty są również cięte na inne fantazyjne kształty, takie jak markiza, bagieta, serce, łza, owal czy księżniczka (czworokątny lub trójkątny krój z ostrymi narożnikami, szczególnie popularny wśród pierścionków zaręczynowych).

CZYSTOŚĆ: Czystość określa ilość, rozmiar i rozmieszczenie tak zwanych „diamentów” lub wewnętrznych niedoskonałości diamentów:

 • IF (Internally Flawless) – najczystsze diamenty bez znamion wewnętrznych - tzw.inkluzji,
 • VVS 1, VVS 2 (Very Very Slightly Included) – diamenty z bardzo małymi inkluzjami,
 • VS 1, VS 2 (Very Slightly Included) – diamenty  z małymi inkluzjami,
 • SI 1, SI 2 (Slightly Included) – diamenty z małymi inkluzjami widocznymi przez lupę,
 • I1, I2, I3 (Included) - diamenty ze średnimi do większych inkluzji widocznych gołym okiem.

BARWA: W przypadku białych do żółtych diamentów, kolor jest oceniany według skali międzynarodowej:

 • D do F bezbarwne diamenty;
 • G do J prawie bezbarwne diamenty;
 • K do M – lekko żółte diamenty;
 • N do Z - jasnożółte i żółte diamenty.

Istnieją też fantazyjne odcienie diamentów. Niektóre z naszych kolorowych diamentów są barwione, tzw. treated.

KARAT: Waga diamentu podawana jest w karatach (ct) z dokładnością do 2 miejsc po przecinku, np. 0,25 ct. 1 ct = 0,2 g. W przypadku biżuterii z wieloma diamentami oraz kolczyków zawsze podajemy całkowitą wagę wszystkich diamentów.