MENU
DOSTĘPNE

Złoty naszyjnik z tahitańską perłą i diamentem

 • Złoty naszyjnik z tahitańską perłą i diamentem
 • Złoty naszyjnik z tahitańską perłą i diamentem
 • Złoty naszyjnik z tahitańską perłą i diamentem
 • Złoty naszyjnik z tahitańską perłą i diamentem
 • XMAS Package

Elegancki naszyjnik z żółtego, 14-karatowego złota jest ozdobiony perłą tahitańską i jasnym, czystym diamentem. Tajemnicze piękno tahitańskich pereł zachwyca każdego swoimi niepowtarzalnymi odcieniami od srebrzystej szarości do głębokiej zieloni. Każdy klejnot z taką perłą będzie luksusowym prezentem, który z pewnością zachwyci kobietę uwilebiającą perłową biżuterię.

Zawieszki wyrabiamy ręcznie w naszym atelier w Pradze i wysyłamy je w zestawie z łańcuszkiem o standardowej długości 42 cm. Naszyjniki doręczamy bezpłatnie w ozdobnym opakowaniu z Certyfikatem Jakości.

Dostępność: dostępne Przygotowane do wysłania/odbioru

3 980 zł Pytanie o przedmiot
KOD k0232023
Materiał Żółte złoto
Próba 14 kt 585/1000
Kamienie szlachetne Diament
Pochodzenie naturalne
szlif okrągły
czystość SI
kolor G
średnica 3.0 mm
waga 0.10 ct
Perły Tahitański
kształt okrągły
kolor czarny
quality AA
średnica 9-10 mm
długość 420.00 mm
waga 2.6 g

Biżuteria z ATELIER KLENOTA

Nasz atelier znajduje się w samym sercu starej Pragi, w okolicy, która od wieków stanowi centrum czeskiej biżuterii i złotnictwa. Lokalna atmosfera tradycji i historii tego rzemiosła przynosi nam inspirację każdego dnia. Tworząc biżuterię, opieramy się na starannej pracy ręcznej i tradycyjnych metodach. Złotnicy w naszym warsztacie zwracają uwagę na każdy szczegół. Pracujemy tylko z wysokiej jakości materiałami ze sprawdzonych źródeł, aby utrzymać biżuterię piękną przez długi czas, nawet przy codziennym użytkowaniu. Sprzedaż biżuterii jest dla nas zobowiązaniem na całe życie. Niezależnie od tego, czy wybierasz prezent dla ukochanej osoby lub coś dla siebie, gwarantujemy Ci profesjonalną obsługę przy zakupie biżuterii KLENOTA.

Rodzaje pereł

Perły słodkowodne pochodzą z rzek i jezior. Przybierają rozmaite kształty i cechuje je różna jakość. Można spotkać perły idealnie okrągłe, owalne, a także o kształtach nieregularnych. W jednej małży można wyhodować około dwudziestu pereł.

Perły Akoya pochodzą z Chin, Wietnamu i Japonii. Akoya po japońsku oznacz “słona woda”. Osiągają rozmiar od 5 do 9 mm, a ich barwa jest najczęściej biała. 

Perły Tahiti produkowane są wyłącznie przez jeden rodzaj małż, który występuje na terenie Polinezji Francuskiej. Są bardzo rzadkie ze względu na krótką przeżywalność wspomnianych małż w hodowli. Poszczególne perły wyraźnie się od siebie różnią, a ich zastosowanie w jubilerstwie jest zależne od wybranych okazów.

Perły South Sea (Perły z Południowego Pacyfiku) hoduje się je w Australii, Birmie, Indonezji i innych sąsiednich państwach. Osiągają średni rozmiar od 10 do 20 mm i są bardzo cenione. Ich zabarwienie bywa białe, żółte lub żółto-pomarańczowe. Czasami odznaczają się różowym, zielonym lub niebieskim odcieniem.

Perły Mabe mają kształt półkuli. Jest to spowodowane tym, że są osadzone na ściankach małży. Hoduje się je w Chinach, Japonii i w USA. Z powodu swojego kształtu najczęściej są używane do wyrobu pierścionków i kolczyków, do których są przymocowane płaską stroną.

Ocena perły 

W przypadku pereł oceniana jest wielkość, kształt, kolor oraz faktura i blask.

Kształt i wielkość pereł

Najczęściej spotykamy perły o okrągłym kształcie, który jest najbardziej pożądany. Okrągłe kształty dzielimy na: owalne, obłe oraz zbliżone do kropli. Idealnie okrągłe kształty cechują częściej perły morskie niż słodkowodne. Te drugie częściej spotykamy w kształtach owalnych i nieregularnych.

Najczęstsze rozmiary pereł:

 • Słodkowodne perły: 4 - 9 mm,
 • Perły Akoya: 6 - 8 mm,
 • Perły z Południwoego Pacyfiku: 11 - 13 mm,
 • Perły Tahiti: 9 - 12 mm
 • Keshi: 4 - 10 mm,
 • Mabe: 10 - 12 mm.

Kolor perły

Najpopularniejszym kolorem pereł wszystkich rodzajów (poza perłą Tahiti) jest biały. Ponadto perły występują w odcieniach kremowym i różowym. Zdarzają się rownież perły w bardzo intensywnych odcieniach koloru niebieskiego, czerni, zieleni, fioletu.

Faktura i blask perły

W fakturze perły ocenia się jej gładkość. Na jakość perły wpływa to, czy posiada niedoskonałości, na przykład wybrzuszenia i marszczenia. Im gładsza perła, tym wyższa jest jej jakość.

Ocena połysku polega na ocenie intensywności. Perły mogą być matowe, mogą też mieć delikatny lub bardzo wysoki połysk. Silniej połyskujące perły mają większą wartość. Intensywność połysku zależy od rodzaju perły. Na przykład blask pereł słodkowodnych jest mniejszy niż blask pereł Akoya, które ustępują intensywnością perłom tahitańskim. Większość naszych dostawców używa przy ocenie wartości pereł uproszczonej skali AAA-B, w której AAA symbolizuje najwyższą jakość. Ocena poszczególnych elementów składa się na całkowitą ocenę jakości perły.

 

Biżuteria diamentowa 

Oceniając i certyfikując diamenty, ocenia się ich podstawowe parametry, tzw. 4C: szlif (cut), czystość (clarity), barwa (color) i karat (carat). Te cechy mają uzasadniony wpływ na cenę diamentu.

SZLIF: Odpowiedni szlif nadaje diamentowi połysk. Najbardziej popularny jest okrągły szlif, tak zwany brylant. Diamenty są również cięte na inne fantazyjne kształty, takie jak markiza, baguette, serce, łza, owal czy księżniczka (czworokątny lub trójkątny krój z ostrymi narożnikami, szczególnie popularny wśród pierścionków zaręczynowych).

CZYSTOŚĆ: Czystość określa ilość, rozmiar i rozmieszczenie tak zwanych „inkluzji”, czyli wewnętrznych niedoskonałości diamentów:

 • IF (Internally Flawless) – najczystsze diamenty bez znamion wewnętrznych - tzw.inkluzji,
 • VVS 1, VVS 2 (Very Very Slightly Included) – diamenty z bardzo małymi inkluzjami,
 • VS 1, VS 2 (Very Slightly Included) – diamenty  z małymi inkluzjami,
 • SI 1, SI 2 (Slightly Included) – diamenty z małymi inkluzjami widocznymi przez lupę,
 • I1, I2, I3 (Included) - diamenty ze średnimi do większych inkluzji widocznych gołym okiem.

BARWA: W przypadku od białych do żółtych diamentów, kolor jest oceniany według skali międzynarodowej:

 • D do F bezbarwne diamenty;
 • G do J prawie bezbarwne diamenty;
 • K do M – lekko żółte diamenty;
 • N do Z - jasnożółte i żółte diamenty.

Istnieją też fantazyjne, czyli kolorowe diamenty (fancy diamonds). Niektóre z naszych kolorowych diamentów są specjalnie barwione, tzw. treated.

KARAT: Waga diamentu podawana jest w karatach (kt) z dokładnością do 2 miejsc po przecinku, np. 0,25 kt. 1 kt = 0,2 g. W przypadku biżuterii z wieloma diamentami oraz kolczyków zawsze podajemy całkowitą wagę wszystkich diamentów.