Więź między matką a córką jest jedną z najsilniejszych. Każda matka patrzy z zachwytem, jak jej mała dziewczynka zmienia się w kobietę. Córki z kolei patrzą na matki z szacunkiem i miłością, dzieląc się z nimi swoimi doświadczeniami.

Symbolem tej pięknej, głębokiej relacji może być dopasowana do siebie biżuteria matki i córki. Może sprawić, że jeszcze mocniej będą czuć więź między sobą i wzajemną miłość, nawet jeśli nie są tuż obok siebie. Jak wygląda taka biżuteria i kiedy jest właściwy moment, by ją wręczyć? Wyjaśnimy to w poniższym artykule.

Naszyjnik i kolczyki z diamentowym sercem z żółtego 14-karatowego złota - KLENOTA Bransoletka z diamentowym sercem z żółtego 14-karatowego złota - KLENOTA

Jak wybrać biżuterię dla matki i córki

Rekomendujemy wybór takiego wzoru, który nie jest dedykowany wyłącznie dla dziecka. Dzięki temu piękny symbol więzi z mamą będzie odpowiedni dla córki nawet w dorosłości. Elementem, który łączy biżuterię, może być prosty kształt albo ten sam kolor kamienia szlachetnego. 

Motyw serca jest przykładem doskonałego wyboru, ponieważ symbolizuje miłość i oddanie, a ponadto pasuje do kobiet w każdym wieku. Można wybrać także gwiazdę, symbol nieskończoności albo geometryczny kształt, taki jak trójkąt lub koło. Naszyjnik z kłódeczką też wygląda wspaniale. Biżuteria z kolorowymi kamieniami szlachetnymi również będzie doskonałym dodatkiem dla matki i córki.

Złota biżuteria dla mamy i córki - KLENOTA

Sugestie zestawów biżuterii dla matki i córki:

  • Para pierwszych kolczyków dla niemowlaka lub małego dziecka i naszyjnik z tym samym motywem dla mamy.
  • Dwa naszyjniki z tym samym wisiorkiem: z diamentem dla mamy i z samego złota dla córki. Dziecięcy wisiorek może być najpierw noszony na krótszym, a następnie na dłuższym łańcuszku.
  • Dwie bransoletki łańcuszki z tym samym motywem.
  • Naszyjnik albo bransoletka z kamieniami szlachetnymi dopasowanymi do znaku zodiaku.
  • Biżuteria personalizowana – warto wybrać w tym celu biżuterię, którą można grawerować, co nada jej indywidualnego charakteru; grawerunek może być osobistym przesłaniem, imieniem albo inicjałami.
Biżuteria dla mamy i córki z prawdziwego złota - KLENOTA Złote naszyjniki z zabawnymi zawieszkami - KLENOTA

Przy jakiej okazji wręczyć biżuterię dla matki i córki

Taką biżuterię można kupić już na początku, z okazji narodzin dziecka. Pięknym zwyczajem jest ten, w którym mężczyzna wręcza swojej żonie biżuterię zaraz po porodzie, wybierając właśnie tę, która jest przeznaczona dla matki i córki. Mała dziewczynka otrzyma w ten sposób piękną pamiątkę, kiedy jest jeszcze malutka. Świetnym pomysłem może być wybór zestawu z kolczykami dedykowanymi dla dzieci, których motyw przewodni może znaleźć się także w kolczykach dla dorosłych.

Inna doskonała okazja to Dzień Matki albo Dzień Dziecka. Dlaczego by też nie uradować samych siebie? Najlepszym sposobem na wyrażenie wzajemnej miłości będzie wspólny wybór biżuterii przez mamę i córkę.

Złote kolczyki i diamentowy naszyjnik - KLENOTA