Czy zdarza ci się czasami, że otwierasz pudełko z biżuterią i nie możesz się zdecydować, który naszyjnik założyć? Jest tyle różnych naszyjników, więc możliwości ich łączenia są nieograniczone! Jednak kombinacja powinna być bardzo starannie przemyślana. Nie martw się, nie zostawimy Cię z tym samej: mamy dla Ciebie przewodnik, który zapozna Cię z różnymi rodzajami naszyjników i zasadami ich warstwienia.

Postaw na prostotę

Delikatny, prosty złoty łańcuszek na szyi to podstawa. Pasuje idealnie jako samodzielny dodatek ale i jako część zestawu kilku naszyjników. Złoto, ze względu na swoją trwałość, jest najlepszym wyborem dla naszyjnika, który planujesz często nosić Ponadto złoto jest dostępne w różnych odcieniach, więc możesz wybrać ten ulubiony, który najlepiej połączy się z innymi elementami twojego stylu.

Diamenty na co dzień i na specjalne okazje

Wśród diamentowych naszyjników znajdziesz zarówno delikatną, drobną biżuterię jak i tą bardziej odważną, wyrazistą. Cokolwiek wybierzesz, efekt będzie olśniewający. Takie naszyjniki - dzięki różnym kształtom i rozmiarom - to odpowiednia biżuteria do pracy, czy na ważne wydarzenia towarzyskie. Łącząc, możesz użyć diamentowego naszyjnika jako głównego elementu i elegancko dopełnić go innymi.

Złote naszyjniki z brylantami - KLENOTA

Kamienie szlachetne – szeroka paleta barw

Naszyjniki z kamieniami szlachetnymi to doskonała oferta dla miłośniczek kolorów. Możesz wybrać dokładnie taki kolor, kształt i styl, jaki chcesz. Aby uzyskać bardziej subtelny, naturalny wygląd, wybierz jaśniejsze kamienie, takie jak tanzanity, morganity czy turmaliny. Dla podkreślenia stylu idealnie nadają się szafiry, szmaragdy i rubiny. Dzięki tak wielu opcjom nigdy się nie znudzisz i nigdy nie będziesz nosić tego samego zestawu dwa razy - chyba że zechcesz!

Ponadczasowe kształty wisiorków

Jeśli nie masz pewności, który wisiorek będzie najlepszym nabytkiem do pudełka z biżuterią, postaw na jeden z popularnych kształtów. Taki naszyjnik możesz nosić wszędzie, stanie się twoim wiernym towarzyszem, a odpowiednio dobrany skomponuje się z innymi naszyjnikami i stworzy nowatorski zestaw. Zainspiruj się wisiorkami z sercem lub krzyżykiem.

Łańcuszki z różowego złota z krzyżem i brylantami - KLENOTA

Złota zasada warstwienia

Kiedy kombinujesz naszyjniki, trzymaj się prostej zasady - użyj co najmniej trzech. Poradzą z tym sobie nawet początkujący! Pokażesz, że kombinacja jest zamierzona a zarazem unikniesz nadmiernego zdobnictwa. Zacznij na przykład od dwóch złotych łańcuszków i subtelnego diamentowego naszyjnika lub trzech złotych łańcuszków o różnej długości. Gdy nabierzesz już doświadczenia z warstwieniem, spróbuj bardziej odważnych kombinacji – dodaj kolejny lub zminimalizuj - kombinacja dwóch naszyjników też daje dobry efekt.

Pamiętaj, że wszelkie zasady mody wcale nie są regułami, a to, co kilka lat temu było nie do pomyślenia, jest całkiem normalne. Jeśli chodzi o warstwienie naszyjników, tak naprawdę mamy tylko jedną zasadę: bądź sobą i noś to, co lubisz. Efekt końcowy musi się podobać przede wszystkim Tobie!

Złote zawieszki z nagietka i gwiazdki z diamentami - KLENOTA

Połącz łańcuszki o różnych długościach

Najlepszym sposobem na warstwienie jest kombinacja łańcuszków o różnych długościach. Dzięki temu nie będą się plątały, ani nachodziły na siebie a każdy z nich będzie widoczny. Następny krok łączenie różnych rodzajów wisiorków. Na przykład krótki złoty łańcuszek tuż pod szyją, ozdobiony naturalną perłą wraz z dłuższym diamentowym naszyjnikiem stworzą oszałamiające, eleganckie połączenie.

W przypadku warstwienia najlepiej sprawdzą się proste bluzki i topy, czy gładkie sweterki z dekoltem w szpic. Dzięki temu naszyjniki zajmą centralne miejsce.

Naszyjniki są idealnym wyborem dla ożywienia prostego stroju i podkreślenia naturalnego piękna. Czy masz już pomysł, by stworzyć własną kombinację naszyjników? Po prostu wybierz odpowiedni strój, dołącz ulubioną kombinację naszyjników i gotowe!

Złoty łańcuszek z perłą i diamentowym naszyjnikiem - KLENOTA