MENU

Pierścionek z białego złota z okrągłym szmaragdem

  • Pierścionek z białego złota z okrągłym szmaragdem
  • Pierścionek z białego złota z okrągłym szmaragdem
  • XMAS Package

Pierścionek wykonany z 14ct białego złota, w klasycznej wersji zaręczynowej, ozdobiony zielonym szmaragdem o średnicy 4 mm, oprawionym w sześć krap. Proste linie i czysta barwa metalu podkreślają piękno tego naturalnego kamienia szlachetnego. Pierścionek to oczywisty wybór nie tylko na zaręczyny ale i jako prezent.

Pierścionki wyrabiamy ręcznie w naszym atelier w Pradze. Tworzymy je we wszystkich standardowych wielkościach. Rozmiar pierścionka należy zaznaczyć przy zamówieniu. Jeśli konieczna będzie zmiana rozmiaru, pierwszy raz zrobimy to dla Ciebie bezpłatnie. Pierścionek doręczymy bezpłatnie, w ozdobnym opakowaniu z Certyfikatem Jakości.

Dostępność: czas dostawy wynosi 4 tygodnie

3 780 zł Pytanie o przedmiot
KOD k0005032
Materiał Białe złoto
Próba 14 kt 585/1000
Kamienie szlachetne Szmaragd
Pochodzenie naturalne
szlif okrągły
średnica 4.0 mm
waga 0.250 ct
waga 1.76 g

Biżuteria z ATELIER KLENOTA

Nasz atelier znajduje się w samym sercu starej Pragi, w okolicy, która od wieków stanowi centrum czeskiej biżuterii i złotnictwa. Lokalna atmosfera tradycji i historii tego rzemiosła przynosi nam inspirację każdego dnia. Tworząc biżuterię, opieramy się na starannej pracy ręcznej i tradycyjnych metodach. Złotnicy w naszym warsztacie zwracają uwagę na każdy szczegół. Pracujemy tylko z wysokiej jakości materiałami ze sprawdzonych źródeł, aby utrzymać biżuterię piękną przez długi czas, nawet przy codziennym użytkowaniu. Sprzedaż biżuterii jest dla nas zobowiązaniem na całe życie. Niezależnie od tego, czy wybierasz prezent dla ukochanej osoby lub coś dla siebie, gwarantujemy Ci profesjonalną obsługę przy zakupie biżuterii KLENOTA.

Szmaragdowa biżuteria

Szmaragd to jeden z najbardziej ulubionych naturalnych kamieni szlachetnych. Charakteryzuje go kolor w odcieniu od jasno zielonego aż do ciemno zielonego. Należy do beryli i cechuje go twardość od 7,5 do 8 w skali Mohsa. Razem z rubinem i szafirem tworzy tak zwaną wielką trójkę.

SZLIF: Ten kamień jest tak ceniony, że szlifierzy opracowali dla niego specjalny rodzaj szlifu – tzw. „szmaragdowy szlif” (emerald). Jest to prostokąt lub kwadrat ze ściętymi narożnikami, które eksoponują barwę i połysk szmaragdu oraz chronią kamień przed uszkodzeniami mechanicznymi. Oczywiście, używa się również tradycyjnych okrągłych i owalnych szlifów, a także mniej popularnych, tak zwanych kształtów fantastycznych – fancy, takich jak serca, szlif markiza i kropla (ta ostatnia jest szczególnie popularna w przypadku wisiorków).

WAGA: Podobnie jak w przypadku innych kamieni szlachetnych, waga szmaragdu podawana jest w karatach (kt) do 2 miejsc po przecinku. 1 kt = 0,2 g. W przypadku biżuterii z większą ilością szmaragdów i kolczyków zawsze podajemy całkowitą wagę wszystkich kamieni.

PIELĘGNACJA: Jedną z charakterystycznych cech naturalnych szmaragdów, która nadaje im wyjątkowości, jest duża ilość pęknięć i inkluzji. Szmaragdy są delikatne i dość wrażliwe, nie lubią uderzeń ani gorącej wody. Dlatego też, nosząc szmaragdową biżuterię (zwłaszcza pierścionki), zaleca się ostrożność. Bardziej spójny wygląd w przypadku popękanych kamieni uzyskuje się poprzez zanurzenie ich w oleju lub żywicy.