Kiedy mężczyzna decyduje, że pragnie poprosić swoją wybrankę o rękę, pojawia się pewna trudność - wybór najlepszego pierścionka zaręczynowego. Każda kobieta ma inny gust i preferencje, a zatem wymarzony pierścionek dla każdej z nich będzie inny. Jesteśmy jednak przekonani, że przy zachowaniu rozsądku i postępowaniu krok za krokiem, każdy dokona odpowiedniego wyboru. Efektem będzie nie tylko „tak”, ale również niekończące się szczęście i zadowolenie z pierścionka na palcu wybranki.

Niespodzianka czy bezpieczny wybór?

Zanim zacznie Pan poszukiwania pierścionka, powinien odpowiedzieć sobie na jedno, ważne pytanie: czy chce to robić samodzielnie, czy woli wybrać go wraz z partnerką? Wielu mężczyzn podchodzi do poszukiwań z entuzjazmem i lubi robić niespodzianki. Jednak istnieją kobiety, które wolą same wybrać dla siebie pierścionek. Dlatego należy zastanowić się, co będzie milsze dla Was obojga. Jeśli z kolei chciałby Pan zrobić niespodziankę swojej wybrance, ale nie potrafi sam znaleźć odpowiedniego pierścionka, zawsze można zasięgnąć rady wspólnej przyjaciółki. Na pewno będzie szczęśliwa, pomagając.

klasyczny pierścionek zaręczynowy z brylantem w białym złocie - KLENOTA

Odpowiednio długi czas

Dla kogoś niewtajemniczonego, sprawa może być prosta: wystarczy udać się po pierścionek kilka dni przed oświadczynami. Jeśli jednak da sobie Pan trochę więcej czasu, nie pojawią się takie problemy, jak brak odpowiedniego rozmiaru lub trudność w podjęciu decyzji, gdy spodobają się Panu dwa różne modele. Idealny czas to nawet 3 miesiące wyprzedzenia - to wystarczająco długo, by decyzja odpowiednio dojrzała. Dzięki temu pierścionek zaręczynowy na pewno będzie spełnieniem marzeń.

Określ budżet

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy to kwestia dyskusyjna. Wiele osób próbowało przeforsować twierdzenie, że jego wartość powinna dwu-, a nawet trzykrotnie przerastać standardową pensję mężczyzny. Jednakże nie musi się Pan trzymać tej starej zasady.

Warto pamiętać, iż będzie to pierścionek noszony przez kobietę przez całe życie, więc powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów. To także powód, dla którego złoto i diamenty są tak popularne. Rekomendujemy Panu jednak, aby określił Pan swój budżet i wybrał w jego zakresie najbardziej odpowiedni i najlepszy pod względem jakości pierścionek.

 luksusowy pierścionek zaręczynowy wysadzany brylantami w białym złocie - KLENOTA

W jakim wybrać stylu

Odpowiedni styl pierścionka to wyzwanie, zwłaszcza, kiedy wybór jest ta szeroki. Jednak krótki przegląd biżuterii partnerki może dać podpowiedź, co lubi. Czy jest tam głównie uniwersalna, prosta biżuteria? Czy raczej wygląda na to, że wybranka lubi ekstrawaganckie, pełne połysku ozdoby?

pierścionek zaręczynowy i ślub z brylantem różowe złoto - KLENOTA

Absolutnym klasykiem jest pierścionek zaręczynowy z diamentem, zwany także solitaire. Będzie on świetnym wyborem zarówno dla tradycjonalistów, jaki miłośników nowoczesnej biżuterii, ponieważ można go znaleźć w wielu różnych designach. Dla wielbicieli przeszłości idealny może być styl vintage. Z kolei pierścionki w stylu halo posiadają centralny klejnot otoczony przez wiele mniejszych diamencików, co sprawia, że są ulubieńcami osób ceniących wyrazistą biżuterię.

 luksusowy pierścionek zaręczynowy z centralnym diamentem z białego złota - KLENOTA

Wybór metalu

Wybór metalu jest najważniejszy ze wszystkich. Jak już wspomnieliśmy najpopularniejsze jest złoto. Oprócz tradycyjnego, żółtego złota, także pierścionki zaręczynowe z białego złota wyglądają doskonale. Dla romantyków na pewno świetnym wyborem będzie różowe złoto.

Platyna jako drugi wybór także jest doskonała. Jest wyjątkowo twarda i zazwyczaj nie powoduje alergii.

diamentowe pierścionki zaręczynowe białe, żółte, różowe złoto - KLENOTA

Wybór kamienia

Pierścionki zaręczynowe z diamentami to najbardziej typowy wybór, jednak kolorowe klejnoty dodają im oryginalności. Jeśli wie Pan, że Pańska druga połówka ma słabość do konkretnego rodzaju kamieni szlachetnych, wówczas właśnie on może być doskonałym wyborem. Jednocześnie musi Pan wybrać kształt i typ oprawy. Najczęściej spotykane są okrągłe lub owalne klejnoty, ale kształt serca także jest atrakcyjny. Zazwyczaj oprawa wykorzystuje łapki, ale oprawa typu bezel (lunette), w której kamień otoczony jest cienką obwódka z metalu dla ochrony, także może być dobrym i praktycznym wyborem.

pierścionek zaręczynowy z różowym złotem rodolitem - KLENOTA

Wielkość pierścionka

Jeśli Pańska ukochana nie wie o pierścionku zaręczynowym, wybór odpowiedniego rozmiaru może być najtrudniejszy podczas podejmowania decyzji. Jest jednak wiele sposobów, by sobie to ułatwić. Może Pan spróbować zmierzyć inny z pierścionków ukochanej, kiedy nie ma jej w pobliżu. Można spróbować ją zapytać niezobowiązująco o rozmiar lub zapytać zamężną przyjaciółkę, od której ukochana pożyczyła obrączkę lub pierścionek zaręczynowy „do przymierzenia” podczas pogawędki.

 diamentowe pierścionki zaręczynowe białe, żółte, różowe złoto - KLENOTA

Grawerunek

Na koniec mamy jeszcze jedną sugestię. Pomimo że grawerunek to najczęściej ozdoba obrączek, osobista wiadomość na pierścionku zaręczynowym także może być dobry pomysłem. Jej brzmienie pozostawiamy Pańskiej wyobraźni.

Dla wielu mężczyzn wybór pierścionka zaręczynowego to prawdziwa zagadka, ale wierzymy, że z tymi radami będzie łatwiejszy. I niezależnie od tego, ile energii włoży Pan w poszukiwania, na pewno będzie warto, aby usłyszeć magiczne „tak”. Powodzenia!