MENU
NOWOŚĆ

Kolczyki z żółtego złota ze szmaragdami

  • Kolczyki z żółtego złota ze szmaragdami
  • Kolczyki z żółtego złota ze szmaragdami
  • Kolczyki z żółtego złota ze szmaragdami
  • Kolczyki z żółtego złota ze szmaragdami
  • XMAS Package

Cienka wstążka z żółtego, 14-karatowego złota delikatnie otacza maleńki zielony szmaragd o okrągłym szlifie, tworząc promienny, elegancki dodatek. Minimalistyczny design tych kolczyków zachwyci każdą kobietę. Zapraszamy również do obejrzenia innych opcji kolorystycznych oraz pozostałych produktów z tej serii.

Kolczyki wyrabiamy ręcznie w naszym atelier w Pradze. Doręczamy je bezpłatnie w ozdobnym opakowaniu z Certyfikatem Jakości.

Dostępność: czas dostawy wynosi 4 tygodnie

3 180 zł Pytanie o przedmiot
KOD E0066503
Materiał Żółte złoto
Próba 14 kt 585/1000
Kamienie szlachetne Szmaragd
Pochodzenie naturalne
szlif okrągły
średnica 3.0 mm
waga 0.200 ct
waga 2.0 g

Biżuteria z ATELIER KLENOTA

Nasz atelier znajduje się w samym sercu starej Pragi, w okolicy, która od wieków stanowi centrum czeskiej biżuterii i złotnictwa. Lokalna atmosfera tradycji i historii tego rzemiosła przynosi nam inspirację każdego dnia. Tworząc biżuterię, opieramy się na starannej pracy ręcznej i tradycyjnych metodach. Złotnicy w naszym warsztacie zwracają uwagę na każdy szczegół. Pracujemy tylko z wysokiej jakości materiałami ze sprawdzonych źródeł, aby utrzymać biżuterię piękną przez długi czas, nawet przy codziennym użytkowaniu. Sprzedaż biżuterii jest dla nas zobowiązaniem na całe życie. Niezależnie od tego, czy wybierasz prezent dla ukochanej osoby lub coś dla siebie, gwarantujemy Ci profesjonalną obsługę przy zakupie biżuterii KLENOTA.

Kolczyki specjalnie dla ciebie

Kolczyki przewyższają swoją różnorodnością każdą inną biżuterię. Minimalistyczne wkrętki, delikatne kolczyki dziecięce, wiszące kolczyki z diamentami czy kamieniami szlachetnymi albo duże złote koła... Różnorodności kształtów towarzyszy wybór zapięcia. Każdy element tworzymy z myślą o wygodzie i długotrwałości noszenia. Z przyjemnością dostosujemy biżuterię do Twoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz zmodyfikować wybrane kolczyki, poinformuj nas o tym w uwagach do zamówienia lub skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Waga biżuterii i poszczególnych kamieni szlachetnych jest zawsze podawana łącznie dla obu kolczyków.

Szmaragdowa biżuteria

Szmaragd to jeden z najbardziej ulubionych naturalnych kamieni szlachetnych. Charakteryzuje go kolor w odcieniu od jasno zielonego aż do ciemno zielonego. Należy do beryli i cechuje go twardość od 7,5 do 8 w skali Mohsa. Razem z rubinem i szafirem tworzy tak zwaną wielką trójkę.

SZLIF: Ten kamień jest tak ceniony, że szlifierzy opracowali dla niego specjalny rodzaj szlifu – tzw. „szmaragdowy szlif” (emerald). Jest to prostokąt lub kwadrat ze ściętymi narożnikami, które eksoponują barwę i połysk szmaragdu oraz chronią kamień przed uszkodzeniami mechanicznymi. Oczywiście, używa się również tradycyjnych okrągłych i owalnych szlifów, a także mniej popularnych, tak zwanych kształtów fantastycznych – fancy, takich jak serca, szlif markiza i kropla (ta ostatnia jest szczególnie popularna w przypadku wisiorków).

WAGA: Podobnie jak w przypadku innych kamieni szlachetnych, waga szmaragdu podawana jest w karatach (kt) do 2 miejsc po przecinku. 1 kt = 0,2 g. W przypadku biżuterii z większą ilością szmaragdów i kolczyków zawsze podajemy całkowitą wagę wszystkich kamieni.

PIELĘGNACJA: Jedną z charakterystycznych cech naturalnych szmaragdów, która nadaje im wyjątkowości, jest duża ilość pęknięć i inkluzji. Szmaragdy są delikatne i dość wrażliwe, nie lubią uderzeń ani gorącej wody. Dlatego też, nosząc szmaragdową biżuterię (zwłaszcza pierścionki), zaleca się ostrożność. Bardziej spójny wygląd w przypadku popękanych kamieni uzyskuje się poprzez zanurzenie ich w oleju lub żywicy.