MENU

Zestaw biżuterii z żółtego złota ze szmaragdami

  • Zestaw biżuterii z żółtego złota ze szmaragdami
  • Zestaw biżuterii z żółtego złota ze szmaragdami
  • Zestaw biżuterii z żółtego złota ze szmaragdami
  • Zestaw biżuterii z żółtego złota ze szmaragdami
  • Zestaw biżuterii z żółtego złota ze szmaragdami
  • XMAS Package

Komplet eleganckiej biżuterii wykonanej z żółtego, 14-karatowego złota, w którym dominuje symbol wstążki delikatnie oplatającej szmaragd o okrągłym szlifie. Minimalistyczny, a zarazem modny design tego zestawu zachwyci każdą kobietę. W skład kompletu wchodzi wisiorek z łańcuszkiem oraz kolczyki z zapięciem na zatrzask.

Nasze zestawy są wyrabiane ręcznie w studiu KLENOTA. Biżuteria w zestawie ma ten sam design i gwarantujemy, że każdy element posiada identyczny kolor oraz jakość kamienia lub perły. Biżuterię dostarczymy Państwu w eleganckim pudełku prezentowym z Certyfikatem Autentyczności.

Dostępność: czas dostawy wynosi 4 tygodnie

5 600 zł Pytanie o przedmiot
KOD S0066503
Materiał Żółte złoto
Próba 14 kt 585/1000
Kamienie szlachetne Szmaragd
Pochodzenie naturalne
szlif okrągły
średnica 3.00 mm
waga 0.300 ct
długość 420.00 mm
waga 3.35 g

Biżuteria z ATELIER KLENOTA

Nasz atelier znajduje się w samym sercu starej Pragi, w okolicy, która od wieków stanowi centrum czeskiej biżuterii i złotnictwa. Lokalna atmosfera tradycji i historii tego rzemiosła przynosi nam inspirację każdego dnia. Tworząc biżuterię, opieramy się na starannej pracy ręcznej i tradycyjnych metodach. Złotnicy w naszym warsztacie zwracają uwagę na każdy szczegół. Pracujemy tylko z wysokiej jakości materiałami ze sprawdzonych źródeł, aby utrzymać biżuterię piękną przez długi czas, nawet przy codziennym użytkowaniu. Sprzedaż biżuterii jest dla nas zobowiązaniem na całe życie. Niezależnie od tego, czy wybierasz prezent dla ukochanej osoby lub coś dla siebie, gwarantujemy Ci profesjonalną obsługę przy zakupie biżuterii KLENOTA.

Szmaragdowa biżuteria

Szmaragdy należą do najbardziej ulubionych wśród naturalnych klejnotów. Charakteryzują się wyrazistym zielonym kolorem. Należą do rodziny beryli i mają twardość 7,5–8. Ich znakiem charakterystycznym są pęknięcia i inkluzje, potwierdzające naturalne pochodzenie. Razem z rubinem i szafirem szmaragd tworzy Wielką Trójkę.

KOLOR: Szmaragdowa biżuteria ma wyjątkowy odcień zieleni. Chłodna mieszanka niebieskiego i zielonego jest dla nich typowa, dzięki czemu żaden inny klejnot nie może się równać ze szmaragdem. Tę barwę zapewnia znajdujący się w sieci krystalicznej kamienia chrom. Każdy klejnot za sprawą naturalnego pochodzenia jest inny, a jego kolor może się nieznacznie różnić.

SZLIF: Dla szmaragdu został stworzony specjalny szlif, dziś nazywany “szmaragdowym”. Ma on kształt kwadratowy lub prostokątny, co chroni kamień przed uszkodzeniami i wydobywa jego barwę oraz blask. Szmaragd często szlifujemy także w kształt okrągły lub owalny, który świetnie prezentuje się w pierścionkach i naszyjnikach.

WAGA: Wagę szmaragdu podajemy w karatach (kt) z dokładnością do 2 miejsc po przecinku. 1 kt = 0,20 g. Jeśli w biżuterii występuje więcej szmaragdów i w przypadku kolczyków zawsze podajemy łączną wagę wszystkich kamieni.

OPIEKA: Biżuteria ze szmaragdami jest krucha i delikatna. Dlatego należy unikać jej kontaktu z ciepłą wodą. Najlepiej czyścić ją lekko wilgotną ściereczką, a następnie nanieść delikatnie warstwę oleju na powierzchnię klejnotu.