MENU

Pierścionek zaręczynowy z białego złota ze szmaragdem i białymi diamentami

 • Pierścionek zaręczynowy z białego złota ze szmaragdem i białymi diamentami
 • Pierścionek zaręczynowy z białego złota ze szmaragdem i białymi diamentami
 • Pierścionek zaręczynowy z białego złota ze szmaragdem i białymi diamentami
 • Pierścionek zaręczynowy z białego złota ze szmaragdem i białymi diamentami
 • XMAS Package

Elegancki pierścionek wykonany z białego, 14-karatowego złota, ozdobiony zielonym szmaragdem i sześcioma drobnymi, białymi diamentami o brylantowym szlifie. Stanowi piękny pomysł na prezent przy różnych okazjach, w tym podczas oświadczyn.

Pierścionki wyrabiamy ręcznie w naszym atelier w Pradze. Tworzymy je we wszystkich standardowych wielkościach. Rozmiar pierścionka należy zaznaczyć przy zamówieniu. Jeśli konieczna będzie zmiana rozmiaru, pierwszy raz zrobimy to dla Ciebie bezpłatnie. Pierścionek doręczymy bezpłatnie, w ozdobnym opakowaniu z Certyfikatem Jakości.

Dostępność: czas dostawy wynosi 4 tygodnie

3 580 zł Pytanie o przedmiot
KOD k0109052
Materiał Białe złoto
Próba 14 kt 585/1000
Kamienie szlachetne Szmaragd
Pochodzenie naturalne
szlif okrągły
średnica 4.0 mm
waga 0.250 ct
Diament
Pochodzenie naturalne
szlif okrągły
czystość SI
kolor G
średnica 1.5 mm
waga 0.090 ct
waga 2.0 g

Biżuteria z ATELIER KLENOTA

Nasz atelier znajduje się w samym sercu starej Pragi, w okolicy, która od wieków stanowi centrum czeskiej biżuterii i złotnictwa. Lokalna atmosfera tradycji i historii tego rzemiosła przynosi nam inspirację każdego dnia. Tworząc biżuterię, opieramy się na starannej pracy ręcznej i tradycyjnych metodach. Złotnicy w naszym warsztacie zwracają uwagę na każdy szczegół. Pracujemy tylko z wysokiej jakości materiałami ze sprawdzonych źródeł, aby utrzymać biżuterię piękną przez długi czas, nawet przy codziennym użytkowaniu. Sprzedaż biżuterii jest dla nas zobowiązaniem na całe życie. Niezależnie od tego, czy wybierasz prezent dla ukochanej osoby lub coś dla siebie, gwarantujemy Ci profesjonalną obsługę przy zakupie biżuterii KLENOTA.

Szmaragdowa biżuteria

Szmaragd to jeden z najbardziej ulubionych naturalnych kamieni szlachetnych. Charakteryzuje go kolor w odcieniu od jasno zielonego aż do ciemno zielonego. Należy do beryli i cechuje go twardość od 7,5 do 8 w skali Mohsa. Razem z rubinem i szafirem tworzy tak zwaną wielką trójkę.

SZLIF: Ten kamień jest tak ceniony, że szlifierzy opracowali dla niego specjalny rodzaj szlifu – tzw. „szmaragdowy szlif” (emerald). Jest to prostokąt lub kwadrat ze ściętymi narożnikami, które eksoponują barwę i połysk szmaragdu oraz chronią kamień przed uszkodzeniami mechanicznymi. Oczywiście, używa się również tradycyjnych okrągłych i owalnych szlifów, a także mniej popularnych, tak zwanych kształtów fantastycznych – fancy, takich jak serca, szlif markiza i kropla (ta ostatnia jest szczególnie popularna w przypadku wisiorków).

WAGA: Podobnie jak w przypadku innych kamieni szlachetnych, waga szmaragdu podawana jest w karatach (kt) do 2 miejsc po przecinku. 1 kt = 0,2 g. W przypadku biżuterii z większą ilością szmaragdów i kolczyków zawsze podajemy całkowitą wagę wszystkich kamieni.

PIELĘGNACJA: Jedną z charakterystycznych cech naturalnych szmaragdów, która nadaje im wyjątkowości, jest duża ilość pęknięć i inkluzji. Szmaragdy są delikatne i dość wrażliwe, nie lubią uderzeń ani gorącej wody. Dlatego też, nosząc szmaragdową biżuterię (zwłaszcza pierścionki), zaleca się ostrożność. Bardziej spójny wygląd w przypadku popękanych kamieni uzyskuje się poprzez zanurzenie ich w oleju lub żywicy.

Biżuteria diamentowa 

Oceniając i certyfikując diamenty, ocenia się ich podstawowe parametry, tzw. 4C: szlif (cut), czystość (clarity), barwa (color) i karat (carat). Te cechy mają uzasadniony wpływ na cenę diamentu.

SZLIF: Odpowiedni szlif nadaje diamentowi połysk. Najbardziej popularny jest okrągły szlif, tak zwany brylant. Diamenty są również cięte na inne fantazyjne kształty, takie jak markiza, baguette, serce, łza, owal czy księżniczka (czworokątny lub trójkątny krój z ostrymi narożnikami, szczególnie popularny wśród pierścionków zaręczynowych).

CZYSTOŚĆ: Czystość określa ilość, rozmiar i rozmieszczenie tak zwanych „inkluzji”, czyli wewnętrznych niedoskonałości diamentów:

 • IF (Internally Flawless) – najczystsze diamenty bez znamion wewnętrznych - tzw.inkluzji,
 • VVS 1, VVS 2 (Very Very Slightly Included) – diamenty z bardzo małymi inkluzjami,
 • VS 1, VS 2 (Very Slightly Included) – diamenty  z małymi inkluzjami,
 • SI 1, SI 2 (Slightly Included) – diamenty z małymi inkluzjami widocznymi przez lupę,
 • I1, I2, I3 (Included) - diamenty ze średnimi do większych inkluzji widocznych gołym okiem.

BARWA: W przypadku od białych do żółtych diamentów, kolor jest oceniany według skali międzynarodowej:

 • D do F bezbarwne diamenty;
 • G do J prawie bezbarwne diamenty;
 • K do M – lekko żółte diamenty;
 • N do Z - jasnożółte i żółte diamenty.

Istnieją też fantazyjne, czyli kolorowe diamenty (fancy diamonds). Niektóre z naszych kolorowych diamentów są specjalnie barwione, tzw. treated.

KARAT: Waga diamentu podawana jest w karatach (kt) z dokładnością do 2 miejsc po przecinku, np. 0,25 kt. 1 kt = 0,2 g. W przypadku biżuterii z wieloma diamentami oraz kolczyków zawsze podajemy całkowitą wagę wszystkich diamentów.